Ağbaba, Arguvan'ı Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Arguvan ilçesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Ağbaba, Arguvan'ı Ziyaret Etti Malatya Siyaset

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Mengüç ve partinin Arguvan Belediye Başkanlığı adayı Mehmet Kızıldaş ile birlikte Arguvan’a bağlı Bozburun, Karababa, Gümüşlü, İsaköy, Morhamam köyleri ile Arguvan merkezinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.
Ağbaba, Arguvan ziyaretlerine karaciğer hastalıklarının yaygın olarak görüldüğü Bozburun (Parçikan) Köyü’nden başladı. Köylüler önümüzdeki günlerde bir heyetin köye gelerek inceleme yapacaklarını söyleyerek, köyde yer altı kanalizasyon şebekesinin olmadığını, içme suyunun bulunmadığını dile getirdi. Evlerin büyük kısmının yıkıldığını belirten köylüler, kentsel dönüşüm projelerinin ise hala bekletildiğini ifade etti.

Milletvekili Veli Ağbaba, karaciğer nakli olan köylülerle görüştükten sonra yaptığı değerlendirmede “Parçikan Malatya’ya yakın bir köyümüz. Bu yöredeki hayvancılığın en çok olduğu köylerden biri. On binin üzerinde küçükbaş hayvan yetiştiriliyor. Bu devirde hayvancılık yapmak büyük bir fedakarlık. Ancak, Parçikan hiç hizmet alamamış bir köy. 1970’lerden itibaren 200’e yakın kişi karaciğer hastalığından vefat etmiş. Bu sonuç dünyanın her yerinde incelenmesi gereken bir durum. Bu sorunu tekrar gündeme getireceğim. Sağlık Bakanı ile konuyu tekrar görüşeceğim. Siz yine de şanslısınız. Hemşeriniz dünyanın en önemli karaciğer nakli ekibinin başında. Prof. Dr. Sezai Yılmaz konuyu yakından takip ediyor” dedi.

“Sizin oy verdikleriniz, Parçikan’ın sorunlarını anlatmak yerine, çözmek yerine, hayvancılığın, kayısının sorunlarını anlatmak yerine maalesef son dönemde para kutularını, dolarları, yolsuzluk yapanları savunuyorlar” diyerek konuşmasına devam eden Ağbaba, “TBMM’de bizim dışımızda Malatya’nın sorunlarını gündeme getiren kimse yok. Malatya’nın milletvekilleri hırsızı savunacağına, bir Parçikanlıyı savunsun. Türkiye zenginleşti, milli gelir 3 kat arttı diyorlar. Parçikan’da bir tane zenginleşen yok. Zenginleşenler hayvancılık yapan, yaylacılık yapan değil. Emeğiyle geçinenler değil. Zenginleşen hırsızlık yapanlar. Zenginleşen Parçikan’ın hakkını çalanlar. Burada hala ayakkabı bulamayan çocuklar var. 10 yıldır üzerine kaban alamayan köylüler var” ifadelerini kullandı.

Ağbaba ve beraberindekiler daha sonra Gümüşlü, İsaköy ve Morhamam’da yapılan Abdal Musa Lokmalarına katılarak, köylüler ile uzun süre sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 64
Bu Ay : 799
Toplam : 799

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom