Hükümete Destek Eylemi Yapıldı

Malatya'da 54 ayrı sivil toplum kuruluşunun imzasının yer aldığı basın açıklamasıyla, hükümete destek verildi.

Hükümete Destek Eylemi Yapıldı Malatya Haber

Soykan Parkı'nda yapılan eylemde, 17 Aralık operasyonuna tepki içerikli dövizler taşındı. Katılımcı sivil toplum kuruluşları adına ortak basın açıklamasını okuyan TİMAV Malatya Şube Başkanı Mikail Çirkin, “İşbirlikçiler yeni Türkiye’nin bölgesel güç ve lider olmasını engellemeye çalışmaktadır. 27 Nisan muhtırasıyla ortaya çıkan, Gezi olayları ile devam eden 17 Aralık operasyonunun ardından, yapılmaya çalışılan yeni operasyonlar ve gelişen olaylar işin siyaset mühendisliği projesi olduğunu göstermektedir. Kim ne derse desin, mesele ne dershane ne de yolsuzluklardır. Yaşananlar göstermektedir ki, asıl mesele İsrail’in enerji ve güvenliği meselesidir.

Sahnelenen bu piyesi alkışlamayacağız. Ülkemiz vesayetlerden çok çekmiştir. Yeni dönemde yeni vesayetler oluşturulmadan yolumuza devam etmek zorundayız. Ülkemiz uluslararası güçler tarafından dışarıdan planlandığı açıkça belli olan bu komployu da bertaraf edecektir. Ama ülkeye maliyetini kim ödeyecektir?” ifadelerini kaydetti.

54 sivil toplum kuruluşunun imzasını taşıyan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Önümüzde çok önemli ve keskin bir viraj bulunuyor. Yeni Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere, küresel güçlere ve paralel yapılanmalara asla fırsat vermeyeceğiz. Ümit ediyoruz ki herkes kim olduğunu, ne olduğunu, neye inanıp kimin safında durduğunu netleştirip, gereğini yapacaktır. Bu mesele insan onurunu taşıyan herkesin haysiyet meselesidir. İnanıyoruz ki, birlikte mücadele edersek sadece Türkiye’yi hedef alan küresel operasyonu değil, bütün dünyayı hedef almış küresel sömürü düzenini sona erdiririz."

Basın açıklamasının ardından eyleme katılanlar olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 309
Bu Ay : 827
Toplam : 827

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom