Çiftçilere Eğitim Verildi

Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, üretimde verimi arttırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Çiftçilere Eğitim Verildi Malatya Haber

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Teknik Elemanları düzenledikleri eğitimler ile çiftçileri bilgilendiriyor.
Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ile Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TARGEL) personelleri tarafından düzenlenen Teorik ve Pratik Eğitimler çerçevesinde Merkez Sütlüce Köyü’nde çiftçilere yönelik eğitimlere başlandı.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü konu uzmanlarınca, Malatya’nın ana ürünlerinden kayısı, kiraz, elma, sebze ve yem bitkileri yetiştiriciliği ve bu ürünlerin hastalık ve zararlıları başta olmak üzere iyi tarım, organik tarım ile ilgili zirai mücadele konularında katılımcılara bilgiler veriliyor.

Merkez Sütlüce Köyü’ndeki eğitime Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, İl Müdür Yardımcısı Ahmet Turan Karaca ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci katıldı.

Eğitime katılanlara bir konuşma yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, “Köylerimizde gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretimde verimin artırılması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi için çiftçilerimizi bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verilmesi gerekmektedir. Üretimde verimin arttırılması, kaliteli ürünün yetiştirilmesi ve tarımsal sorunların çözümü noktasında çiftçilerin zamanında ve doğru bilgilendirilmesi büyük önem taşımaktadır. Kırsal alanda yaşayan halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesinde yararlı olacak bilgileri çiftçilerimize iletme ve bunları kendi yaşamalarında etkili biçimde kullanabilmeleri için gerekli bilgi, tutum ve becerileri kazanmalarına yardımcı çiftçi eğitim toplantıları gibi programları sürekli düzenleyeceğiz.

Özellikle köylerde görev yapan TARGEL Personellerimizin görev bölgelerinde tespit ettikleri ve ihtiyaç duyulan konularda düzenleyeceği eğitimlere İl Müdürlüğü olarak tüm desteği sağlayacağız. Bu bağlamda Sütlüce Köyü TARGEL Personeli Ziraat Mühendisi Gülten Gündem’e ve sizlere hizmet yolunda gayretle çalışan tüm personellerimize teşekkür ediyorum. Siz değerli üreticilerimizin İl Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde çalışarak, bakanlığımızca sağlanan desteklemelerden yararlanmanız, bilinçli bir tarım yapıp kaliteli ürünler yetiştirerek hem aile ekonominize hem de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmanız bizim en önemli hedefimizdir” dedi.

Sütlüce Köyü İlköğretim Okulu’nda yapılan eğitime 50 üretici katıldı. Uygulamalar hava şartlarına bağlı olarak arazide gerçekleştiriliyor. Anlatılan konularla ilgili broşür, liflet ve çiftçi mektupları katılımcılara dağıtılıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 2969
Toplam : 2969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom