Görme Engelli Sporcular Şampiyonaya Gidecek

Malatyalı Görme Engelli Satranç Sporcuları, Antalya’da yapılacak olan Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonasına katılacak.

Görme Engelli Sporcular Şampiyonaya Gidecek Malatya Spor

Görme Engelliler Satranç İl Seçmeleri’nin ardından seçmelerde dereceye giren 8 sporcu 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında Antalya Side’de Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından yapılacak olan Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Onursal Başkanı Şerif Büyükdaş, Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası’nda iyi bir derece elde etmek istediklerini söyledi.

Büyükdaş, şampiyonaya Malatya adına katılacaklarını ifade ederek, “Sporcularımız iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Şampiyonaya bir hayli yüksek bir katılım olacak. 280 sporcunun yer alacağı şampiyonada bizde 8 sporcu ile yer alacağız. Katılımın yüksek olması rekabetin üst düzeyde olacağını gösteriyor. İnşallah biz elimizden geleni yapıp, şampiyonadan iyi bir dereceyle döneceğiz” diye konuştu.

Satrançta iyi sporculara sahip olduklarını anımsatan Büyükdaş, “Malatya adına yer alacağımız Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımızın başarılı olacağına inanıyoruz. En büyük hedefimiz ise en az 4 sporcumuzu milli takıma kazandırmak” dedi.

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu İzzet Yaylar da Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası’nda ellerinden geleni yapıp, iyi bir derece elde edeceklerini ifade etti.

Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası’nda Malatya’yı Ünal Dönmez, Muhammed Dönmez, Erdal Sönmez, Levent Çelik, Hasan Çoban, İzzet Yaylar, İsmail Aldemir ve Ahmet Çelik temsil edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1026
Bu Ay : 4824
Toplam : 4824

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom