Doğanşehir'de Öğrenciler Hollanda'ya Gidecek

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde bulunan Vaizoğulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, ‘Leonardo’da Vinci’ projesi kapsamında Hollanda’ya gidecek.

Doğanşehir'de Öğrenciler Hollanda'ya Gidecek Malatya İlçe

Doğanşehir Vaizoğulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yetkili ve öğrencileri; İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Söylemez ile Kaymakam Mehmet Soğukpınar’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Hüseyin Söylemez, “Mesleki Eğitim Programı Leonardo Da Vinci hareketlilik faaliyet alanı çerçevesinde okulumuz Doğanşehir Vaizoğulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafında hazırlanan ‘AB Düzeyinde Okul Sağlık Hizmetleri’nin ve Sağlıklı Nesillerin Yetişmesinde Anahtar Görevi Yapan Okul Sağlığı Hemşiresinin Rolünün İncelenmesi’ isimli projemiz Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur. Ulusal Ajans Yönlendirme ve İzleme Komitesi tarafında desteklenen projemiz çerçevesinde Hollanda’nın Alkmaar kentinde yürütülecek olan eğitimde, okul sağlığı hizmetleri; ağız- diş sağlığı, beslenme, çevre sağlığı, ruh sağlığının korunması ve şiddetin önlenmesi, hastalıkların erken tanı ve tedavisi ile sağlık eğitimi konularındaki projen çalışmasını 9 Şubat 2014 ve 8 Mart 2014 tarihleri arsında Proje Koordinatörü Öğretmen Mehmet Dikici, İlhan Çınar ve Zeynep Yılmaz ile 11. ve 12. sınıf Hemşirelik bölümü Öğrencilerinden 16 öğrenci katılacaktır. Eğitim Projesi kapsamındaki öğrencilerimiz Yonca Gül Yakut, Hatice Sarıkaya, Nida Buluş, Burak Yener, Fatma İnan, Uğur Alkan, Seda Özcan, Sevde Keskin, Rabiya Karadağ, Muhammet Onur Başkak, Goncagül Cömertler, Şevin Kalkan, Meliha Doğar, Gamze Küçük, Betül Sema Kalali ve Sema Nur Yeter katılacaklar” şeklinde konuştu.

Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar ise, “Öğrenciler ve öğretmenlerine başarılar dileyerek, “Umarım bu geziden öğrencilerimiz yeterince istifade ederler. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve bu tür projelerin devamını arzu ediyorum hayırlı yolculuklar dilerim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 216
Bu Ay : 734
Toplam : 734

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom