Mazlumlar Onların İnsafına Bırakılmamalı

72 sivil toplum örgütü adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Ali Zeybek, fotoğraflarda yansıyan bu zulüm, dünyanın dört bir yanında Müslümanlara reva görülen devlet teröründen sadece bir örneği olduğunu söyledi.

Mazlumlar Onların İnsafına Bırakılmamalı Bölge

Diyarbakır’daki 72 sivil toplum örgütü, Suriye'deki katliamları protesto etti.

Önceki gün ortaya çıkan Suriye rejimi tarafından işkence edilerek öldürülen onbinlerce Suriyelilerin fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardında bir tepki de Diyarbakır’dan geldi. Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bir araya gelen 72 sivil toplum örgütü, Suriye’de yaşananları protesto etti. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı basın açıklamasında sık sık Beşar Esed tepki amaçlı sloganlar atıldı.

72 sivil toplum örgütü adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Ali Zeybek, fotoğraflarda yansıyan bu zulüm, dünyanın dört bir yanında Müslümanlara reva görülen devlet teröründen sadece bir örneği olduğunu söyledi. Halkına karşı uyguladığı işkenceyle müsemma olan Suriye Baas rejiminin kamuoyuna yansıyan son işkence ve katliam fotoğraflarında bu konuda nasıl mahir ve çığır açtığını gördüklerini anlatan Zeybek, “İşkencede babası Hafız Esed’i dahi aratır, boynuzun kulağı geçtiği bir duruma gelen Beşar Esed, tüm dünyanın gözüne baka baka zulmünü pervasızca icra etmeye devam ediyor. Fotoğraflara yansıyan bu zulüm dünyanın dört bir yanında Müslümanlara reva görülen devlet teröründen sadece bir örneğidir. Yine Filistin’de İsrail’in, Bosna’da Sırpların, Myanmar’da Budistlerin, ABD’nin Afganistan’da, Guantanamo’da Ebu Gureyb’de, Fransa’nın Cezayir’de, Mısır’da zalim Mübarek ve halefi Sisi’nin yaptıklarından çok farklı değildir. Fotoğrafların bir mezbahayı andırdığı, insanların kesilerek, boğularak, aç bırakılarak, vücutlarının belirli bölgeleri yakılarak sistematik bir işkenceye tabi tutulduğu belgelerle tescillenmiştir. Bununla beraber gerçeğin daha da ürkütücü boyutlarda olduğunu bilmekteyiz” dedi.

Bu zulmün fotoğrafların görüp de hala farklı anlamlar yüklemeye çalışanların basiretsiz olduğunu söyleyen Zeybek, “Bugün tarihten asla silinmeyecek kadın, çocuk, yaşlı, mazlum, masum insanların zulmün en şiddetlisine duçar oldukları bu görüntüler, vicdan sahibi insanlar tarafından asla unutulmayacaktır. Dünya Müslümanları, bugün gelinen noktada Suriyeli mazlum halkı, Cenevre’de yapılan konferansta ABD ile Rusya’nın vicdanına terk etmemelidir. Geldiğimiz noktada ne dünyanın müstekbirleri olan ABD, Rusya ve Çin ne de bunların kurduğu BM gibi güdümlü kuruluşlar bu vahşetin vebalini ve utancını kendi üzerlerinden kaldıramazlar” şeklinde konuştu.
Yapılan açıklamanın ardında grup sessizce dağıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom