Aday Adayları Kahvaltıda Buluştu

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayının açıklanmasının ardından aday adaylarına kahvaltı verildi.

Aday Adayları Kahvaltıda Buluştu Malatya Haber

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Teşkilatı ve Battalgazi Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak 30 Mart yerel seçiminde AK Parti’den Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylarına kahvaltı verildi.
Aksaç Otel’de gerçekleştirilen programa; AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanlığına Aday adayı olan isimler katıldı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada, “3 aylık gibi zaman diliminde çok olgun, AK Parti adayına yakışır bir tarzda kampanya yürüttünüz. Bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum. Bizim adaylarımız göstermelik adaylar değil, hangisine Cenabı Allah görev nasip ederse hepside layıkıyla yapabilecek kalitede ve kapasitede arkadaşlarımızdır. Buna bütün samimiyetimle inanıyorum. Bunu da sizler ispatlamış oldunuz. Kampanya döneminde dedikoduların bol olduğu dönemden hep beraber geçtik adaylıklar açıklandıktan sonra “şu buraya gidecek, bu buraya gidecek” diyerek birçok dedikodu oldu.

Ancak adaylıklar açıklandıktan sonra hepimizin bu masada bir araya gelmesiyle beraber bu dedikoduların tamamını yalanlamış bulunuyorsunuz. Gerçek anlamda dava sahibi, AK Parti sahibi olduğunuzu da gösterdiniz. 30 Mart Belediye Başkanları seçimi ancak Türkiye’yi bir yere taşıma, dünyada ki mazlumları bir yere taşıma anlamında bir şeyler ifade ediyor” dedi.

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder de, aday adaylığı sürecinde büyük bir olgunluk gösteren aday adaylarına teşekkür etti.

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır ise, aday adaylığı sürecinin partiye yakışır seviyede geçtiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Battalgazi ilçesi’nde de, Yeşilyurt İlçesi’nde de aday adaylık sürecini bize yakışır bir şekilde geçirdik. Arkadaşlarımız ile birbirimizi kırmadan, üzmeden bir süreç yaşadık. Süreç belki uzundu ama inşallah bunda da bir hayır vardır. Biz bu görevlere hizmet için talip olduk yani bu şehrin hizmetkarları olacağız. Bunu bir kere daha ifade etmekte fayda var. Selahattin Gürkan ve Hacı Uğur Polat arkadaşlarımızla birlikte projelerimizi paylaşacağız. Çünkü Malatya’yı merkez olarak bir bütün olarak düşünmek zorundayız.

Malatya’nın orta ve uzun vade de geleceğini birlikte planlamak zorundayız. Bunun içinde yapacağımız çalışmaları, projeleri, arkadaşlarımızın hazırlayacağı projeleri ve bizim hazırlayacağımız projelerde de arkadaşlarımızın olması gerekiyor. Temel amacımız hizmet olduğunu ortaya koyarsak Malatya’nın geleceğini konuşacaksak, Malatya’nın geleceğini, kalkınmasını ve sorunların çözümünü konuşacaksak birlikte bir araya gelerek birlikte karar vereceğiz. Arkadaşlarımızla beraber Yeşilyurt’tu, Battalgazi’yi ve Malatya’nın geleceğini konuşacağız ve inşallah projeleri de uyumlu bir şekilde, birbirini tamamlayan bir şekilde hayata geçireceğiz.”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan da, AK Parti’nin düşüncesi ve felsefesine uygun olarak hareket ettiklerini belirterek, “1 Kasım sürecinde başlayan, 3 aydır devam eden aday adaylığı süreci AK Parti'ye yakışır, yarışır bire olgunun içerisinde geçmiştir. Arkadaşlarımıza AK Parti’nin felsefesine uygun duygu ve düşüncelerine davrandıklarından dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Uzun bir aday adaylığı süreci olmasına rağmen arkadaşlarımız birbirini kıracak, dökecek, incitecek, tutum ve davranış sergilemelerinden hep uzak kalmıştır.

Bu arkadaşlarımızın bu olgunluklarından dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu bir hizmet yarışı, inşallah bu yükü hep birlikte el ele vererek birlikte kaldıracağız. Sizlerin her zaman desteklerini arzu ediyoruz. Sizlerin desteğinin yanımızda olacağına inanıyoruz. Battalgazi ilçemizde Türkiye genelinde hakikaten rekor sayılayacak bir oy potansiyeli bu işi göğüsleme arzusu içerisindeyiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 86
Bu Ay : 1615
Toplam : 1615

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom