Okçuluk Hakkında Uygulamalı Bilgi Verildi

Malatya Doğa Bisikletçileri Topluluğu (MADOBİT), Malatya Seyit Battalgazi Okçuluk Sporu Topluluğu ile ortaklaşa okçuluk sporu hakkında etkinlik yaptı.

Okçuluk Hakkında Uygulamalı Bilgi Verildi Malatya İlçe

Elazığ yolu üzerinde bulunan atış poligonumda gerçekleşen etkinliğe, Tokat Danişment Geleneksel Okçuluk Kulübü üyesi Salim Söyler, Doğa Bisikletçileri Topluluk üyeleri ve Seyit Battalgazi Okçuluk Topluluk üyeleri katıldı.
Malatya Doğa Bisiklet Topluluğu üyesi Hasan Gümüş, yapılan etkinlik hakkında şunları söyledi:

“Amacımız bisiklet kültürünü tanıtmak, sağlıklı bir spor yapmak için doğayı seçmek, grup olarak kısa ve uzun turlar düzenlemektir. Bunun yanında Malatya ilimizin tarihi, kültürel ve sosyal tanıtımı adına da faaliyetler yapmaktayız. Bu günde burada Malatya Seyit Battalgazi Okçuluk Topluluğu ile beraber bir araya gelerek bir etkinlik düzenlemekteyiz. Bisiklet turumuzu yaptıktan sonra, okçuluk topluluğu üyeleri ile uygulamalı ok atışları yapacağız.”

Tokat Danişment Geleneksel Osmanlı Okçuluk Topluluğu Üyesi Salim Söyler de okçuluk sporu hakkında şu bilgileri verdi:

“Dört yıldır okçuluk topluluğu üyesiyim. Bu gün burada Seyit Battal Gazi Okçuluk Topluluğu davetlisi olarak etkinliğe katılmak için geldim. Malatya Doğa Bisiklet Topluluğu üyelerine okçuluk sporu hakkında teorik ve uygulamalı bilgi vereceğiz. Atış teknikleri ile beraber uygulamalı eğitim yapacağız.”

Malatya Seyit Battalgazi Okçuluk Topluluğu Başkanı Murat Araslan, “Malatya’mızda bu ata sporunu sevdirmek ve Malatya’mıza kazandırmak istiyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş bir spor dalıdır. Türkiye de yirmi kadar okçuluk kulübü mevcuttur. Bizde bu ata sporuna sahip çıkarak okçuluk kulübünü artırmak çabasındayız. Okçuluk sporuna ilgi duyan kişiler, Facebook’taki grubumuzdan bize ulaşa bilirler. Ayrıca sayfamızda telefonlarımızda var” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 571
Bu Ay : 8630
Toplam : 8630

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom