Kürecik'te Kuduz Aşısı Yapıldı

Malatya’da kuduz köpeklerin bulunduğu yerde 12 kişiye kuduz aşısı yapıldı.

Kürecik'te Kuduz Aşısı Yapıldı Malatya İlçe

İl Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, “İlimiz Akçadağ ilçesine bağlı Kürecik’te 16 Ocak 2014 tarihinde bir köpeğin diğer köpeklere saldırarak ısırdığı ve ardından öldürüldüğü öğrenilmiştir. Akçadağ İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gönderilen numune sonucunda hayvanın kuduz yönünden müspet olduğu bilgisi alınmıştır” dedi.

Bunun üzerine konu ile ilgili İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ile aynı gün temasa geçilerek olayın geçtiği bölgede araştırma ve incelemeler yapıldığını bildiren Şener, “Bölgede ısırılan kişi bulunmadığı ancak hayvan ile temasta bulunan 12 kişi bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kişilerin enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca muayenelerinin yaptırılması sağlanmış ve önlem amaçlı kuduz aşı programına alınmışlardır” diye konuştu.

Akçadağ ilçesine bağlı Kürecik Köyü’nde 16 Ocak 2014 tarihinde bir köpeğin diğer köpeklere saldırarak ısırdığı ve ardından öldürüldüğü ve Elazığ’da yapılan tahlilde kuduz olduğunun anlaşılması üzerine, sözü edilen köpekle temasta bulunduğu tespit edilen 7 köpek itlaf edilmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 613
Bu Ay : 3097
Toplam : 3097

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom