İsrail'den Gazze'ye Saldırı

İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'ye hava operasyonu yaptığını açıkladı.

İsrail'den Gazze'ye Saldırı Dünya

İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'ye hava operasyonu yaparak, Filistinli Ahmed Cuma ez-Zaanin'i vurduğunu bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "İsrail'e yapılan son roket saldırılarının sorumlusu ve yakın zamanda İsrail'e yeni saldırı planları içinde olan terör unsurları başarıyla vurulmuştur" ifadesi kullanıldı.

Gazze'nin kuzeyinde Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üst düzey üyesi Zaanin'e yapılan saldırıda İsrail Hava Kuvvetleri'nin görevini yerine getirdiği belirtilen açıklamada, bunun İsrail'in sivil vatandaşlarını yakın bir saldırıdan korumak için yapıldığı kaydedildi.

Saldırı yapılan Filistinlinin, FHKC'nin önde gelen üyelerinden biri olduğu ve İsrail'in güneyine roket saldırılarına hazırlandığı, eski Başbakan Ariel Şaron'un cenaze töreni sırasında Gazze'den İsrail'e roket atan kişilerle de temas halinde olduğu iddia edildi.

İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Korgeneral Peter Lerner'in, konuyla ilgili olarak, "Roket saldırılarına razı olmak, saldırılara yenik düşmek olacaktır. İsrail'in sivilleri, Zaanin gibi ölümlü saldırı ve niyetlerden koruması ve kendisini savunması ahlaki bir görevdir" yorumunda bulunduğu belirtildi.

Gazze'deki güvenlik kaynakları, İsrail'e ait bir keşif uçağının, Beyt Hanun kentinin es-Sikke Caddesi'nde seyir halindeki bir araca düzenlediği saldırıda, İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Tugayları üyesi Ahmed Cuma ez-Zaanin ve Muhammed Yusuf ez-Zaanin'in hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 262
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom