Başkanlığa Ramazan Toptaş Seçildi

Malatya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulunda başkanlığa Ramazan Toptaş seçildi.

Başkanlığa Ramazan Toptaş Seçildi Malatya Haber

Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulu Öğretmenevi Salonu’nda gerçekleştirildi. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in divan başkanlığını yaptığı genel kurul da mevcut başkan Nedim Ekici ila Ramazan Toptaş aday oldular. Genel Kurulu Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile esnaf odası başkanları ve oda üyeleri katıldılar.

MESOB Başkanı Şevket Keskin genel kurulda bir berberlerin işyeri camlarına fiyat tarifesi asması karşısında çözüm bulunmasını istemesi üzerine yaptığı konuşmada, “Acı bir tablo, bu acı tabloyu biz kendimiz yaratıyoruz. Biz kendimiz yapıyoruz. Ben bir çok arkadaşımızı işyerlerine giderek uyardım. Gelin fiyatta rekabet etmeyin, gelin hizmette rekabet edin. Bu bütün meslek dalları için aynıdır” diyerek herkesin verilen fiyat rayicine uymasını istedi.

Pazar Ruhsatları içinde tepki gösteren Keskin, “Kocaman bir marketi getirip 600 TL Pazar ruhsatı koyacaksınız, çıkacaksınız Beydağı’nın başındaki bir berbere de 600 TL getireceksiniz. Böyle bir sistem, böyle bir düzen olur mu? Bakkal’a da getireceksiniz, Koç’a da getireceksiniz. Siz esnafı kapatıp, Pazar günleri vatandaşı zenginlere ve marketlere yönlendirmek istiyorsunuz. Yarın marketlerin içerisinde berber dükkanı, kuaför dükkanı açılacak ama benim şehir içindeki esnafım açamayacak. Benim esnafım bir yıl boyunca Pazar günleri bir yıl boyuncu 600 TL kazanamaz. Büyük marketler Pazar günleri 20-30 milyon TL ciro çekiyor, benim esnafım Pazar günleri 10 lira, 15 lira kazanıyor. Allahtan korkmuyormusunuz ki 600 TL Pazar ruhsatı istiyorsunuz.

Açık söylüyorum hangi parti olursa olsun, iyi olduğu zaman partileri desteklerim, başımla gözüm üzerime, esnafa yaptıkları hizmet için övgüyle bahsederim, ama eğer esnafıma dokunacak olursa hangi parti olursa olsun karşısında sonuna kadar mücadele ederim. Hep birlikte olacağız. Pazar ruhsatları için sonuna kadar mücadele edeceğim. Olmazsa hiç biriniz Pazar ruhsatı almayın. Kimin göbeği atıyorsa gelsin bizim dükkanları kapatsın. Hodri meydan. Açık söylüyorum. Seçim zamanı çıkacaksınız, esnaf ve sanatkar toplumun omurga kemiğidir, bel direğidir, temel taşıdır, çimentosudur diyeceksiniz, seçimler bittikten sonra esnafı bir kenara atacaksınız, Yok arkadaş böyle olmaz” dedi.

Genel kurulda oda başkan adayları katılımcıları selamlayarak seçimlerin hayırlı olmasını dilediler. Başkan adayları birlikte oy kullandılar.

Yapılan genel kurulda toplam 507 oy kullanılırken, 2 oy geçersiz sayıldı. Mevcut başkan Nedim Ekici 230 oy alırken, Ramazan Toptaş ise 275 oy aldı.

Ramazan Toptaş başkanlığındaki Malatya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yönetim kuruluna Serap Bilgili, Hasan Basri Atakay, Murat Yaşılak, Mehmet Aslan, Hacı Aşan ve Rıfat Kaya seçildiler. Denetim Kurulu’na da Mehmet Fırat, Ayfer Akdaş ve Ahmet Güler seçildiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 820
Bu Ay : 4377
Toplam : 4377

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom