Ağbaba'dan İnsan Hakları Derneği'ne Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Özel yetkili mahkemeler tamamen kaldırılmadığı sürece bu sorunlar devam edecek” dedi.

Ağbaba'dan İnsan Hakları Derneği'ne Ziyaret Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Ağbaba, beraberinde CHP’den Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olan Hakan İnci, Merkez İlçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer ve parti yöneticileri ile birlikte İnsan Hakları Derneği (İHD) Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

İHD Malatya Şube Başkanı Servet Akbudak, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, Milletvekili Ağbaba’nın İHD üyesi olduğunu, insan hakları savunucusu olduğunu ve bu kapsamda yaptığı çalışmalardan dolayı takdir topladığını kaydetti.
İnsan Hakları Derneği’ni önemsediklerini belirterek konuşmasına başlayan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “İnsan hakları ülkede yaşayan herkese lazım. 17 Aralık’tan itibaren Türkiye’de önemli şeyler oluyor.

Yargıya görev yaptırılmıyor. 17 Aralık’tan sonra yargı tam anlamıyla siyasileşmiştir. Aldığı kararlarda siyasidir. Özel yetkili mahkemelerde görülen Ergenekon, Balyoz, KCK gibi davaların tamamı siyasidir. Özel yetkili mahkemeler tamamen kaldırılmadığı sürece bu sorunlar devam edecek” diye konuştu.

Ağbaba, Malatya’da ki sivil toplum kuruluşlarının tavrını da eleştirerek, “Çıkıp Türkiye’nin operasyondan dolayı zararını açıklıyorlar. Halkın zararını söyleyen yok” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom