Kültür Merkezi Bu Yıl Açılacak

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya, “Akçadağ Kültür Merkezi 2014 yılı içerisinde yapımına başlanarak, Akçadağ halkının hizmetine sunulacaktır” dedi.

Kültür Merkezi Bu Yıl Açılacak Malatya Haber

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Yücekaya, Akçadağ’da yatırım programında olan projeler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

PANSİYON İHALESİ 24 ŞUBAT’TA YAPILACAK

Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrenci Pansiyonu’nun Şubat ayında ihale edileceğini aktaran Yücekaya, “Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi’nin inşaat ve çevre düzenleme işlemleri tamamlanarak okul şuanda eğitim verecek kapasiteye geldi. Okul ile ilgili öğrenci pansiyonunun ihale takvimi yayınlandı. 24 Şubat’ta TOKİ tarafından ihale edildikten sonra 300 öğrencilik pansiyonun inşaat ve yapım çalışmaları başlayacaktır” dedi.

Vahap Yücekaya, Akçadağ Kültür Sitesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Akçadağ Kültür Merkezi ile ilgili İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nde 2 milyon 869 bin TL ödenek ayrılmıştır. Uzun yıllardır atıl vaziyette bulunan kültür merkezinin yeniden bakanlık yetkilileri tarafından incelenip, yıkılması ya da güçlendirilmesi yönünde karar çıkacak. Gerekli işlemlerin ardından Akçadağ Kültür Merkezi 2014 yılı içerisinde yapımına başlanarak, Akçadağ halkının hizmetine sunulacaktır” diye konuştu.

BAHRİ’DE 12 DERSLİKLİ OKUL İHALE EDİLECEK

Yücekaya, Bahri beldesinin yeni bir lise ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Bahri’de belde halkının uzun zamandır en büyük sıkıntıları olan mevcut lisenin yetersiz olmasından dolayı sayın milletvekillerimiz nezdinde girişimleriyle Bahri beldesine yeni bir lise kazandırmak için çalışmalar yapıldı. Sonuç olarak Bahri ortaokulu adında 12 derslikli yeni bir bina yapıldıktan sonra liseye devri gerçekleşecek. Okulun ihalesi 15-20 güne kadar yapılarak yapımına başlanacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom