BM, İran Davetini Geri Çekti

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon konferans davetini, İran'ın katılması durumunda Suriyeli muhaliflerin konferansa katılmayacaklarını açıklaması üzerine geri aldı

BM, İran Davetini Geri Çekti Dünya

22 Ocak tarihinde İsviçre'nin Montrö kentinde başlayacak ve daha sonra Cenevre kentinde devam edecek olan Cenevre 2 Konferansı için İran'a BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon tarafından yapılan davet geri alındı. Pazar akşamı Ban'ın İran'ı davetinden memnun olmayan muhalifler, BM'nin İran'ı davetini geri çekmemesi durumunda Cenevre'ye gitmeyeceklerini belirtmişlerdi.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen BM Genel Sekreterinin Sözcüsü Martin Nesirski, İran tarafından yapılan, Cenevre Bildirisi de dahil olmak üzere Cenevre Konferansı'nın ilke ve amaçlarıyla bağdaşmayan açıklamalardan dolayı Genel Sekreter'in 'hayal kırıklığı' yaşadığını söyledi. Bu açıklamalardan İran'ın temel anlayışın dışında kalmayı tercih ettiğinin anlaşıldığını ifade eden Nesirsky, "BM Genel Sekreteri, Montrö'deki toplantının İran'ın katılımı olmadan yapılacağına karar verdi" dedi.

BM'nin İran davetini geri çekmesini memnuniyetle karşılayan Suriye Ulusal Konseyi ise 22 Ocak'taki toplantıya katılacaklarını teyit etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 6074
Toplam : 6074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom