'Şike Kararının Zamanlaması Anlamlı'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Şike kararının zamanlaması anlamlı' dedi.

'Şike Kararının Zamanlaması Anlamlı' Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan, Brüksel’e hareketi öncesi düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin "CHP genel başkanı, MİT’i silah kaçakçılığı yapmakla suçladı. Siz neler söyleyeceksiniz? O TIR’lar neler taşıyor?" şeklindeki sorusu üzerine şunları dedi:

"Bir defa bu ifadeyi kullanan kişi bu ülkenin bir muhalefeti olamaz. Dünyada Milli İstihbarat Teşkilatları ne gibi görevler yapar bunlar bellidir. Ana muhalefetin genel müdürü MİT’in görev alanlarını bilmeyecek kadar bulunduğu makamdan uzaktır. Tavsiye diyorum 26’nci maddeyi açsın okusun. Bir defa savcı benim iznim olmadan kalkıp böyle bir müdahalenin içine giremez. MİT’in ne getirip ne götürdüğüne bakamaz. Bu paralel yapılanmanın işte diğer bir versiyonudur."

Erdoğan, kısa bir zaman önce atılan adımın bir başka devamı olduğunu vurgulayarak "Ne yazık ki burada jandarmamız da kullanılmıştır. Tabi burada gerek bu savcıyla ilgili, gerekse jandarmayla ilgili, komuta kademesini kast ediyorum, hepsiyle hukuki süreç başlatılmıştır. Gereği de bunlarla ilgili yapılacaktır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Kendi istihbarat teşkilatını dünyaya bu şekilde lanse eden bir insanın vatanseverliğinden ben şüphe ediyorum. başka bir şeyde söylemeye gerek yok" ifadesini kullandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "ŞİKE KARARININ ZAMANLAMASI ANLAMLI"

Erdoğan, Brüksel'e hareketinden önce düzenlediği basın toplantısında, 'Yargıtay’ın şike kararlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna, "Zamanlaması itibariyle ben anlamlı buluyorum. Niye bugüne kadar böyle bir karar açıklanmadı? Seçimin arifesinde niçin böyle bir karar açıklanır? Bunu 30 Mart sonrasında da yapabilirdin. Bütün bunlar zihin bulandırmaktan başka bir şey değil. Şu ana kadar yargıdaki o paralel yapı ince hesaplar suretiyle böyle bir adım attıklarına inanıyorum. Burada da hukuki süreç tamamen bitmemiştir. Devamında ne olur ne gelir ne gider onu bilemem. Sadece zamanlamasının anlamlı olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

"YURT DIŞINDA TÜRKİYE’Yİ KÖTÜLEMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORLAR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık operasyonunun bir algı operasyonu olarak sürdürülmek istendiğini belirterek, bazı çevrelerin ihanet derecesinde, kendi ülkelerini kötülemek için yurtdışında propaganda yaptıklarını söyledi.

Brüksel’e hareketinden önce Esenboğa Havaalanı’nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, Avrupa’da muhataplarına gerçekleri anlatma fırsatı bulacaklarını belirterek, "İnternette sosyal medyada yapılan kampanyalarla, lobilerin çirkin girişimleriyle, Avrupa ve dünyada olduğundan farklı bir fotoğrafın verilmeye çalışıldığını görüyoruz. Bazı odakların ihanet derecesinde, kendi ülkelerini kötülemek için yurt dışında propaganda yaptıklarını gözlemliyoruz. İnşallah bu ihanet şebekelerinin oyunları bu şekilde bozulacaktır" dedi.

Türkiye AB ilişkilerinin yanı sıra güncel bölgesel gelişmeler hakkında da Brüksel’de görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Erdoğan, "Bu vesileyle, 2014 yılı ülkemiz ile Belçika arasında imzalanan, Türk işçilerin istihdamı anlaşmasının 50’nci yılı olması vesilesiyle önem taşıyor. Ayrıca Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin etkinliğe de iştirak edeceğim" dedi.

Yolsuzluklarla mücadele eden iktidarın, yargıya değil yargı içindeki örgütlere müdahale edildiğini açıkça delilleriyle ortaya koyacaklarını belirten Erdoğan, "Brüksel’le başlayan temaslarımız devam edecektir. Önümüzdeki günlerde Fransa Cumhurbaşkanı ülkemizi ziyaret edecek. Ardından benim bir Almanya ziyaretim var. Yeni oluşan hükümeti hem tebrik, hem de ikili ilişkilerimizi değerlendirme fırsatımız olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız İtalya’da temaslarda buluşacak. Bu yoğun trafik yıl boyunca devam edecek. Prangalarını özellikle geride bırakan Türkiye 2014 ve sonrasında daha kararlı ve cesur şekilde reformlarını sürdürecektir. Ziyaretimiz ülkemiz için hayırlara vesile olacaktır. Geniş bir bakanlar kurulu heyetiyle bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Teknokrat, bürokrat arkadaşlarımızla orada geniş bir çalışma atmosferi oluşacaktır" diye konuştu.

Adana’da aranan TIR’larla ilgili konuşan Erdoğan, "Bir defa bu ifadeyi kullanan kişi bu ülkenin bir muhalefeti olamaz. Dünyada milli istihbarat teşkilatları ne gibi görevler yapar bunlar bellidir. Ana muhalefetin genel müdürü MİT’in görev alanlarını bilmeyecek kadar bulunduğu makamdan uzaktır. Tavsiye diyorum 26’nci maddeyi açsın okusun. Bir defa savcı benim iznim olmadan kalkıp böyle bir müdahalenin içine giremez. Ve MİT’in ne getirip ne götürdüğüne bakamaz. Bu paralel yapılanmanın işte diğer bir versiyonudur. Daha kısa bir zaman önce atılan adımın bir başka devamıdır. Ne yazık ki burada jandarmamız da kullanılmıştır. Tabii burada gerek bu savcıyla ilgili, gerekse jandarmayla ilgili, komuta kademesini kast ediyorum, hepsiyle hukuki süreç başlatılmıştır. Gereği de bunlarla ilgili yapılacaktır. Kendi istihbarat teşkilatını dünyaya bu şekilde lanse eden bir insanın vatanseverliğinden ben şüphe ediyorum. Başka bir şey de söylemeye gerek yok" dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, BRÜKSEL’E GİTTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘ANA’ uçağı ile 19.30’da Brüksel’e gitti. Başbakanlık Müsteşarlığına atanan Fahri Kasırga’da Başbakan Erdoğan’ı Brüksel’e uğurlayanlar arasında yer aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Esenboğa Havaalanı’nda basın toplantısının ardından temaslarda bulunmak üzere ‘ANA’ uçağı ile Brüksel’e gitti. Başbakan Erdoğan’ı Esenboğa Havaalanı’nda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Başbakanlık Müsteşarlığına atanan Fahri Kasırga, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve diğer yetkililer uğurladı.

Başbakan Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu,Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve bazı milletvekilleri de Brüksel’e gitti.

“BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARLIĞINA ATANAN KASIRGA’DA PROTOKOLDE YER ALDI”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Brüksel’e hareketinden önce yapacağı basın toplantısı öncesinde Başbakanlık Müsteşarlığı görevine atandığı öğrenilen Fahri Kasırga da, Başbakan Erdoğan’ı uğurlayanlar arasında yer aldı. Protokolde bulunan bürokratlar Başbakanlık Müsteşarlığı görevine atanan Kasırga’yı kutladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 109
Bu Ay : 6193
Toplam : 6193

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom