Malatya'ya Yangın Söndürme Uçağı Gönderilecek

Malatya’ya bölgede kullanılmak üzere yangın söndürme uçağı gönderileceği açıklandı.

Malatya'ya Yangın Söndürme Uçağı Gönderilecek Malatya Haber

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında yaptığı açıklamada, Malatya’ya bir adet yangın söndürme uçağının verileceğini belirtti.

Polat, Malatya’da 2013 yılı içerisinde 17 adet orman yangını çıktığını ve toplam 203.6 hektar orman alanının yandığını belirterek, “Kırsal alan yangını olarak 74 adet orman dışı yangına müdahale edilmiş olup toplam da 190.2 hektar alan yanmıştır. 1 yangın gözetleme kulesi,3 arazöz, 3 ilk müdahale aracı ve 15 yangın işçisiyle 24 saat kesintisiz koruma yapılmaktadır. Malatya’daki ormanların büyük çoğunluğu yangına 3. Derece hassastır” dedi.

Polat, “Genel müdürlüğümüzden bir talebimiz oldu, büyük bir ihtimalle sekteye uğramazsa bir yangın söndürme uçağını Malatya’da konuşlandıracağız. 2014 yılı içerisinde küçük bir yangın söndürme uçağı gönderilecek. Bu uçak bölgedeki illerdeki yangınlara da müdahale edecek. Malatya’da çok yoğun ağaçlandırma sahalarımız var. Genel müdürlüğe bu talebimizi iletmiştik, kabul edildi, yangın mevsiminde yangın söndürme uçağının Malatya’da konuşlandırılmasını bekliyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Polat, almış oldukları su tankerlerini de orman alanı bulanan köylere dağıttıklarını ve olası yangınlarda bu su tankerlerinin de kullanılacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 190
Bu Ay : 2674
Toplam : 2674

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom