Engellilere Moral Ziyareti

Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nda 170 engelli memur adayını sınıflarında tek tek gezen Çakır, kursiyerlere EKPSS için kaynak kitap hediye ederek başarı dileklerinde bulundu.

Engellilere Moral Ziyareti Malatya Eğitim

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi yapmış olduğu sosyal ve kültürel çalışmaların yanı sıra düzenlediği kurslar ile de engellilerin ve engelli ailelerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan EKPSS “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Hazırlık Kursu” öğrencilerine moral vermek üzere Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ve Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz’ın katılımıyla ziyaret gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nda 170 engelli memur adayını sınıflarında tek tek gezen Çakır, kursiyerlere EKPSS için kaynak kitap hediye ederek başarı dileklerinde bulundu.

Malatya da yaşayan engellilerin hayatlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için engellilerden gelen her talebi ve engelliler için sorun teşkil eden her konuyu çözmek için gayret gösterdiklerini  söyleyen Çakır, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için her alanda  çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti.

2012 yılında Engelliler Merkezi tarafından Türkiye de bir ilk olarak başlatılan ÖMSS Kursu ile 126 engellinin çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edildiğini belirten Çakır, “ Bu sene de aynı mutluluğu  sizlerle yaşamak istiyoruz.Başarı kolay elde edilmez.Sizler ne kadar çok çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin ciddi manada ilklere imza atan çalışmalar yaptıklarını, özellikle  engellilere yönelik kapsamlı projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Çakır,  başarılı çalışmalarından dolayı Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’ı ve konsey ekibini tebrik etti.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi olarak her daim engellilerin yanında olmaya çalıştıklarını söyleyerek, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden kursiyerler ise, Malatya’nın gün geçtikçe her alanda  engelliler için daha yaşanabilir bir kent konumuna geldiğine dikkat çekerek çalışmalarından ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 156
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom