Polisle 12 Saat Çatıştılar

Başkent Kiev'de hükümet binalarına yürüyen göstericiler, polisle çatıştı.

Polisle 12 Saat Çatıştılar Dünya

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de devlet kurumlarına zorla girmek isteyen grupla kolluk kuvvetleri arasında çatışma aralıksız sürdü.

Dün başlayan eylemler gece saatlerine kadar aralıksız devam etti. Eylemcilerin taşlı sopalı saldırılarını polis gazlı müdahaleler ile püskürttü. Eylemciler, polisin barikat kurmak için kullandığı kamyonet ve polis otobüslerinin tamamını yaktı. Organize bir şekilde polise hücum eden eylemciler, çevreden edindikleri tuğlaları elden ele eylem sahasına taşıdılar ve demir sopalarla ufalttıkları taşları fırlattılar.

Sayıları bini aşan yüzleri maskeli ve kasklı eylemcilerin, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve meclise yürümesini polis güçlükle engelledi. Devletin idari binalarının bulunduğu bölgeyi koruyan kolluk kuvvetleri ile eylemciler arasında çıkan çatışmada çok sayıda eylemci atılan bomba ve sıkılan göz yaşartıcı gazlardan etkilendi. Ukrayna İçişleri Bakanlığı 10 saat içerisinde yaklaşık 50 polisin yaralandığını bildirdi.

Bu arada, Bağımsızlık Meydanı’nda eylemlerini sürdüren muhalefet partileri hükümet binaları çevresindeki şiddet içeren eylemleri üstlenmedi. Protestolar, Ukrayna Hükümeti’nin 21 Kasım 2013'te Avrupa Birliği ile ortaklık anlaşmasını askıya aldığı açıklamasının akabinde başlamıştı.

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 23
Bugün : 58
Bu Ay : 5252
Toplam : 5252

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom