Eroğlun'dan Kuraklıkla İlgili Açıklama

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye'de kuraklık tehlikesi olmadığını söyledi.

Eroğlun'dan Kuraklıkla İlgili Açıklama Türkiye-Dünya

Bakan Eroğlu, "Çiftçilerimizin de vatandaşlarımızın da içi rahat olsun, barajlarımızda göletlerimizde yeterli suyumuz var. Endişeye mahal yok" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin İlçe Belediye Başkan adaylarının tanıtım töreni için geldiği Balıkesir'de Valiliği ziyaret etti. Susurluk'ta Vali Ahmet Turhan tarafından karşılanan Bakan Eroğlu'nu Balıkesir Valiliği girişinde Vali Yardımcısı Nusret Şahin çiçekle karşıladı. Valilik Şeref defterini imzaladıktan sonra makama geçen Bakan Veysel Eroğlu'nun ziyaretinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, AK Parti İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Mutlu Aydemir ile bürokratlar hazır bulundu. Burada Balıkesir ziyaretiyle ilgili bilgiler veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de yeterli yağış olmayışı nedeniyle kuraklık riski bulunmasının ciddi bir sorun teşkil etmeyeceğini, önümüzdeki hafta hatta pazartesinden itibaren beklenen yağışların geleceğini, Ocak, Şubat Mart aylarında Türkiye'nin beklenen yağmurları alacağını söyledi. Bakan Veysel Eroğlu, kuraklık iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

"Allah nasip ederse bu hafta çarşamba, perşembe günleri yağış gelecek. Pazartesinden itibaren bu bölgede (Balıkesir) yağış başlıyor ama bu hafta bütün Türkiye'de baştan sona yağışlı. Ama şunu merak etmeyin özellikle barajları niçin yapıyoruz; Su ihtiyacı. Şehirlerin içme ve kullanma suyu ihtiyacı var. Ziraat çok önemli, zirai sulamaya ihtiyaç var. Sulanmadık yerlerin sulanması konusunda eski projelerin rehabilitasyonu çalışmamız var. Zaten barajlarımızda şu anda yüzde 45-50 oranında doluluk var. Çiftilerimiz için bir problem yok, içme ve kullanma için bir problem yok. Dolayısıyla vatandaşımız rahat olsun. Türkiye genelinde de inşallah normal yağışların geleceğini tahmin ediyoruz. Ocak, şubat, Mart aylarında normal uzun yıllar ortalamasında yağışların gelmesini bekliyoruz. Yağışlar sadece biraz gecikti ama gelecek. Endişeye mahal yok".

BALIKESİR'E 11 YILDA 10 KATRİLYON YATIRIM YAPILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ziyarette kendisine eşlik eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur'dan da övgüyle söz etti. Hükümetin Balıkesir'e çok büyük önem verdiğini belirten Bakan Veysel Eroğlu, Balıkesir'e 11 yılda 10 milyar TL (10 katrilyon lira) yatırım yapıldığını söyledi. Balıkesir için Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur ile 5 yıllık (2014-1019 yılları arasında) büyük bir eylem planı düşündüklerini belirten Bakan Eroğlu, "Hükümetimiz Balıkesir'e çok büyük önem veriyor.

Şu ana kadar 11 yılda 10 milyar TL, yani 10 katrilyon yatırım yapmışız. Her sahada; Ulaşım, milli eğitim, orman, su işleri ve diğerleri. Balıkesir Bakanlığımızın yatırımları arasında ilk 10'a giren bir ildir. Balıkesir'e en büyük yaptığımız şey; Burada içme suyu problemi vardı. Barajdan isale hattıyla, Başbakan talimat verdi, burada çok modern bir arıtma tesisi yaptılar. Sayın Başbakanımız 2004 yılında Balıkesir'e geldi, ben o zaman DSİ genel müdürüydüm, bu tesisi açtı. Balıkesir'in 2040 yılına kadar içme suyu problemini kökten çözmüştük. Ayrıca Balıkesir'e 2014-2019 yılları arasında 5 yıllık büyük bir eylem planı düşünüyoruz. Balıkesirlilere 'Sen Balıkesir'sin büyük düşün' diyoruz" diye konuştu.

Bu arada, Bakan Veysel Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Balıkesir için özel hazırladıkları "11 Yılda Balıkesir Nereden Nereye" isimli içerisinde yatırım ve hizmetlerin özetlendiği bir kitapçığı da basın mensuplarına tanıttı. Bakan Eroğlu, "Bu kitapçıkların mürekkebi daha kurumadı, taze, dün gece yeni basıldı" diyerek Balıkesirliler için bastırdıkları kitapçıklardan ilk defa valilik makamında bulunan beraberindeki heyete ve basın mensuplarına dağıttırdı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, valilik makamında basına kapalı bölümde Vali Ahmet Turhan'dan bölge ile ilgili brifing aldı, büyükşehir olan Balıkesir ile ilgili devam eden ve gelecekteki yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Balıkesir İlçe Belediye Başkan adaylarının tanıtılacağı törene katılmak üzere valilikten ayrıldı.

TARLADA İZİMİZ, HARMANDA SÖZÜMÜZ VAR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’de katıldığı toplantıda, bazı güç ve çevrelerin hükümeti yıpratmak istediğini söyledi. "Bu hükümet gitmeyecek" diyen Bakan Eroğlu, hükümeti göndermek isteyenlere en büyük cevabın 30 Mart’ta millet tarafından verileceğini ifade etti.

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatının düzenlediği ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Başbakanımızın Balıkesir’e özel bir sevgisi var. Biz bütün gücümüzü önce halktan, sonra AK Parti’den alıyoruz. Başbakanımızın dönemi öncesinde 2000’li yıllarda Türkiye'nin hali neydi? Bunları bir hatırlayalım. İflas etmiş bir Türkiye vardı. Memur maaşlarını ödeyebilmek için çalmadığı kapı bırakmayan, hükümeti bırakıp kaçan koalisyon hükümeti vardı. İnsan hafızaları çok çabuk unutuyor. Nereden nereye geldik. Bütün dünyada kriz varken, Türkiye krizi aştı ve büyüme hamlesini yakaladı.

Bunun dışında Mayıs 2013 en büyük başarıyı yakaladığımız aydı. Türkiye’nin önünü kesmek için operasyonlar yaptılar. Muazzam bir yatırım seferberliği var. Yolsuzluktan bahsedenler önce kendi tarihlerine baksınlar. bu hükümetin gitmesini arzu ediyorlar. Bu hükümet gitmeyecek. AK Parti milletin bağrından çıktı. Milletin ta kendisi. AK Parti milletin özüdür. Söylenecek çok şey var. Tekrar Balıkesir'e geleceğiz ve fırtına gibi eseceğiz. Bizim yaptıklarımızı anlatmaya gerek yok. Son 11 yılda bin 763 tane dev tesis açtık. Yılda 300-400 tesis açıyoruz. Bizden önceki koalisyon hükümeti yılda 3 tesis açabilmiş. Türkiye’de destanlar yazılıyor. İlerleyen tarihte bu yılları altın yıllar olarak anacaklardır.

Çünkü, çalışan bir başbakan var, AK Partililer var. Türkiye’de siyasi istikrarı sağlayan AK Parti’dir. İnşallah bu istikrar devam edecektir. Bunu istiyoruz. 30 Mart çok önemlidir. En önemli seçimler bu seçimler. Üzerimizde büyük bir mes'uliyet var. Bizim büyük hedeflerimiz var. 2023, 2053 ve 2071 yılları, yani 3 tane büyük hedefimiz var. Bunun için 30 Mart çok önemli. Çünkü millet, Türkiye'nin önünü kesmeye çalışanlara 30 Mart’ta gereken cevabı verecektir. Balıkesir'e şimdiye kadar çok şey yaptık. Balıkesir, Sayın Edip Uğur’un da ifade ettiği gibi ilk 10'a girmesi gereken bir şehir, plakası da 10 numara. Biz de Bakanlık olarak çok hizmetler yaptık Balıkesir’de. Siz bunları anlatacaksınız. Bugün gelecekteki çalışmalar için büyük projeler hazırlıyoruz. Reşitköy Barajı’nı inşallah yapacağız. Sulanmadık yer bırakmayacağız. Bütün belediye başkan adaylarımızın yolu açık olsun, Allah yar ve yardımcıları olsun. Her şey millet için. İnsanı yaşat ki, millet yaşasın” diye konuştu.

TARLADA İZİMİZ, HARMANDA SÖZÜMÜZ VAR

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, bölgesinde oyuncu değil, oyun kuran bir Türkiye'yi 76 milyonun arzu ettiğini söyledi, Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Az zamanda çok iş yapmak zorundayız. Ak Parti olarak 11 yıldır, 3 dönemdir iktidardayız. Cumhuriyet tarihi boyunca bu ülke 10 Cumhurbaşkanı, 25 başbakanın liderlik ettiği 60 hükümet tarafından yönetildi. 90 yıldır bin 500 den fazla fikir adamı bu devlette bakan olarak hizmetler yaptı. Şimdi onların kaçının adını sayabiliyorsunuz? Bu hükümetlerin çoğu, rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla iş yapamaz hale getirildiler. Başaramadıkları zaman ihtilaller yaptırarak milletin iradesine müdahalede bulundular. Şimdi de benzer tezgahlar koyma çabaları var. Bir kısım çabalarla hükümeti çalışmaz hale getirmeye çalışıyorlar. Yolsuzluk ve rüşvet siyasi bir konu değildir. Doğrudan insani ve ahlaki bir konudur. Bu da bir yoldur kimilerine göre. Fakat gayri meşru bir yoldur. Güç ve cesaretiyle kuvvetli bir profil çizen Türkiye, dünyanın dikkatini çekiyor. Bazı güç merkezleri de hükümeti yıpratmak, küçük düşürmek için bütün yolları denemektedirler. Milletimizin gücüyle bu fesat yuvalarına geçit vermemekteyiz.

Yaptığımız araştırmalar, partimize halkın desteğinin yüzde 50’ler dolayında olduğunu göstermektedir. Hiçbir gücün bizi yolumuzdan döndürmesine fırsat vermeyeceğiz. Bölgesinde oyuncu değil, oyun kuran bir Türkiye 76 milyonun arzusudur. Balıkesir, AK Parti hükümetine kadar koca bir köy olmaktan kurtulamamıştır. Oysa Balıkesir, tarihi, coğrafyası, ekonomisiyle ülkenin ilk 10 ili arasında olabilecek kapasitede. Tarlada izimiz, harmanda sözümüz var. Bundan sonra Balıkesir’in alacağı hizmetler ve yatırımları 10 kat daha fazla olacak. Bunu bir kenara yazın. Şimdiki belediye, avuç içi kadar bir alanı yönetmeye çalışıyor. Bizim yöneteceğimiz büyük şehir olacak. Şimdikinden 150 kat daha büyük bir alana büyükşehir belediyesi hizmet verecek” dedi.

Balkonuk Center Aktivite ve Organizasyon Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, Balıkesir'e bağlı 20 ilçenin belediye başkan adaylarının tanıtımı yapıldı. Hazırlanan kısa süreli videolu tanıtım filmleri, slayt gösterimiyle katılımcılara sunuldu. Daha sonra adaylar birer birer kürsüye gelerek partilileri selamladı. Bazı ilçelerin aday adayları için hazırlanan destek pankartları açıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıya tüm ilçelerden çok sayıda partili katıldı. Adayların isimleri anons edildiğinde salonun her köşesinden destek tezahüratları yapıldı. Akşam saatlerine kadar devam eden toplantıda büyük coşku yaşandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 41
Bu Ay : 7678
Toplam : 7678

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom