Ağbaba'dan CMC Çağrı Merkezine Ziyaret

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın en çok istihdam sağlayan kuruluşunu ziyaret etti.

Ağbaba'dan CMC Çağrı Merkezine Ziyaret Malatya Siyaset

1.Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren CMC Çağrı Merkezi’ni, CHP Malatya merkez ilçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar ve Yeşilyurt Başkanı Banu Sevil ile birlikte ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, çalışanlarla yemek yedi onlarla sohbet etti.

Burada açıklama yapan Milletvekili Veli Ağbaba, şöyle konuştu:“En çok engelli ve en çok kadın istihdam eden kuruluşu kutluyoruz. Maalesef, hem engelli hem de kadın çalıştırmada Türkiye istenen seviyeye ulaşmış değildir. Çalışma koşulları bakımından burası Malatya ve Türkiye’ye örnek bir kuruluş. Neredeyse bir ilçe nüfusu kadar istihdam sağlanıyor. İstihdam oluşturacak kuruluşların artmasını bekliyoruz.”

CMC Çağrı Merkezi Personel Sorumlusu Umut Türk ise, 18-30 yaş arasında iş arayanların başvurusunu beklediklerini belirterek şunları söyledi: "Bu konuda Malatya Belediyesi ile işbirliğine girmek istiyoruz. Çünkü, işsizler genelde belediyeye başvuruyor. Belediyeleri daha kalıcı bulan işsizler belediyeye başvuruyor. Ancak biz, şirket olarak bir sektörüz ve doğuda büyük istihdam oluşturmuşuz. 4 bin 500 kişi ile doğuda hizmet veriyoruz.

Malatya’da bin 900 çalışanımız var. Üst üste en çok SKK pirimi ödeyen ve en çok eleman istihdam eden kuruluşuz. En genç idari kadroya sahibiz. Çalışanlarımızın yaş ortalaması 26’dır. Çalışanlarımızın yüzde 65’i kadın. Malatya’nın en çok engelli çalıştıran kuruluşuyuz. Aktif olarak 55 engelli bünyemizde çalışıyor.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom