İran'a saldırı senaryosu!

Dünya, İran'a İsrail ve ABD'nin olası saldırılarını tartışırken Reuters "İsrail'in İran'a olası saldırı senaryosunu" yayınladı.

İran'a saldırı senaryosu! Dünya

Reuters, İsrail'in İran'a olası bir operasyonunda F-16'lar ile ilk etapta Arap ülkelerinin radarlarını ve savunma sistemlerini bozacağını sonra da kara, hava ve denizden topyekûn bir saldırı düzenleyeceğini yazdı.

Dünya, İran'a İsrail veya Amerika'nın operasyonlarını tartışıyor. İki ülke arasında gerilim yükselirken, İngiliz haber ajansı Reuters da, “İsrail'in İran'a olası saldırı senaryosunu” yayınladı. Reuters'a göre, İsrail, İran'a iki farklı yoldan saldırabilir: Gizli ve açık. Gizli savaşta, İsrail İran'ın nükleer tesislerine gizli operasyonlar düzenler, ayrıca telekomünikasyon ağlarına da saldırır. Böylece İran'ın altyapısı zarara uğrar. Açık savaşta ise, İsrail'in kara, hava ve deniz kuvvetleriyle, füze sistemleri devreye girer:

Denizaltılar da katılacak

HAVA: İsrail'in İran'ı vurmak için en az 500 F15 ve F16 tipi savaş jeti kullanması bekleniyor. İran ise, buna karşılık olarak sürekli hava tatbikatları yapıyor. İsrail uçaklarında bulunan elektronik sistemler, Arap ülkelerin üzerinden radara yakalanmadan uçmalarına olanak sağlayacak. Amerika'dan alınan sığınak delen bombalar da İran'ın yer altındaki nükleer tesislerini yok etme kapasitesine sahip.

KARA: İsrail'in büyük bir kara operasyonuna girişmesi beklenmiyor. Onun yerine özel kuvvetlerin çeşitli bölgelere yapılacak indirmelerle sabotaj operasyonları yapması bekleniyor.

DENİZ: İsrail geçtiğimiz haziran ayında Alman yapımı Dolphin denizaltılarını Süveyş Kanalı'ndan Kızıldeniz'e ulaştırmayı başardı. Bu da Körfez'e ulaşabileceği anlamına geliyor. İsrail deniz kuvvetlerinde 3 adet olan denizaltılar nükleer başlıklı güdümlü füzelerle donatılmış durumda.

FÜZE SİSTEMLERİ: İsrail'in İran'ın füze misillemesine karşılık uzun menzilli hava savunma sistemi Arrow füzeleri bulunuyor. ABD'nin çok gelişmiş özelliklere sahip X-Band radarıyla birleştiğinde Arrow füze savunma sistemi İran'dan gönderilecek olan füzeleri havada imha etme kapasitesine sahip.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 83
Bu Ay : 2627
Toplam : 2627

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom