Murat Özhüsrev Yeniden Başkan

Malatya Kuyumcular ve Saatçiler Odası’nın 2014 yılı genel kurulu odanın Valilik arakasındaki kendi yerinde yapıldı.

Murat Özhüsrev Yeniden Başkan Malatya Haber

Murat Özhüsrev, Malatya Kuyumcular ve Saatçiler Odası’nda başkanlığa yeniden seçildi.
Malatya Kuyumcular ve Saatçiler Odası’nın 2014 yılı genel kurulu odanın Valilik arakasındaki kendi yerinde yapıldı. Mevcut başkan Murat Özhüsrev’in yeniden tek liste ile aday olduğu seçimde Divan Başkanlığı’nı Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin yaparken, genel kurula esnaf odası başkanları ile oda üyeleri katıldı.

Genel Kurul’da oda yönetim ve denetim kurulunun maşa ve huzur hakkı almayacağına dair genel kurulu kararı olması üzerine MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Dışarıdan bakanlar acaba burada maaş mı alıyorlar diye bakıyorlar. Ama Malatya’da oda başkanlarımızın ve yönetimlerinin yüzde 80’ı maaş almadan görev yapıyorlar. Ben bu oda başkanı ve yönetimlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Genel kurulda, ‘Yönetim ve denetim kurullarının odayı borç altına sokmayacağı ve görevde oldukları sürelerde alamadığı huzur hakkı veya ücretler için geriye dönük herhangi bir hak iddia etmeyeceğinin genel kurulca kabulüne’ şeklinde genel kurul kararı alınması üzerine ise Keskin, “Türkiye genelinde görevden yaptıktan sonra oda başkanları ‘Odadan alacağımız var’ diyerek mahkemeye başvuruyorlar. Türkiye genelinde böyle olumsuzlukları görünce Malatya’da Türkiye’de ilk kez bu şekilde genel kurul kararı aldırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeniden Kuyumcular ve Saatçılar Odası Başkanlığına seçilen Murat Özhüsrev ise yaptığı teşekkür konuşmasında, “Oda olarak birlik ve beraberlik içindeyiz. Biz oda olarak her zaman genel kurullarımızı ilk toplantılarımızda çoğunluğu sağlayarak gerçekleştiriyoruz. Şunda gözlükçülerde odamızın üyesi, odamız üyeleri arasında saatçiler ve gümüşçüler de bulunuyor. Odamız büyüyor. Oda olarak üyelerimizin sorunlarına her zaman sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

Murat Özhüsrev başkanlığındaki Kuyumcular Odası’nın yönetim kurulu Yavuz Ündil, Ahmet Bülbüloğlu, Selahattin Akcebe, M. Yavuz Esen, Abdullah Kösem ve Ramazan Solmaz isimlerinden oluştu. Denetim Kurulu’na ise Sadettin Kıskaç, Hasan Hüseyin Mutlu ve Nusret Karaman seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 62
Bu Ay : 16198
Toplam : 16198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom