Tam Gün Yasası Yürürlüğe Girdi

Düzenlemeyle birlikte, sağlık personelleri, mesai saatleri dışında da hastane ya da sağlık kuruluşlarına çağrılabilecek.

Tam Gün Yasası Yürürlüğe Girdi Türkiye-Dünya

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşların, teşkilat ve görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tam Gün Yasası olarak da bilinen 6514 sayılı “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Düzenlemeyle birlikte, sağlık personelleri, mesai saatleri dışında da hastane ya da sağlık kuruluşlarına çağrılabilecek.
Sünnet ameliyatlarını sadece doktorlar yapacak. Düzenlemenin yayım tarihinde sünnetçilik yapanlar, 31 Aralık 2014'e kadar faaliyetlerini sürdürebilecek.

Mesai saatleri dışında yüksek öğretim kurumlarından başka yerlerde çalışan öğretim üyeleri, 3 ay içerisinde faaliyetlerini sona erdirmemeleri halinde üniversiteyle ilişikleri kesilecek.

GATA'da sözleşmeli profesör ve doçent çalıştırılabilecek.

1 Ocak 2013 tarihinden önce yurt dışında görev yapan doktor ve uzmanlar, yasanın yürürlüğe girdiği tarihten sonra 6 ay içinde ülkeye dönen ve en az 3 yıl süreyle mesleğini yapanlar, devlet hizmeti yükümlüğünden muaf tutulacak.
Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellere karşı görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen kasten yaralama suçu tutuklama nedenleri arasında sayılacak.

Reçete toplayarak haksız kazanç elde eden eczacılar ve hastane önlerinde hastaların reçetelerini alarak ilaç temin etmeye çalışan kişilere para cezası verilecek. Aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları, diğer sağlık kuruluşlarında ayda en az 8 saat nöbet tutacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom