Porgalı Semt Pazarı Sözü Verdi

Cumhuriyet Halk Parti’sinden Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı olan Hulusi Porgalı, Dilek Beldesi ile ilgili en önemli projelerinden birinin bölgeye bir semt pazarı kazandırmak olduğunu söyledi.

Porgalı Semt Pazarı Sözü Verdi Malatya Siyaset

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hulisi Porgalı, beraberinde CHP Belde Teşkilat Başkanı Coşkun Gül, Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Banu Sevil ve partililer ile birlikte Dilek Beldesi’nde esnaf ve vatandaş ile bir araya geldi.
Esnafı tek tek gezip sıkıntılarını dinleyen Porgalı, Dilek Beldesine girişinde açık alanda çalışan esnafı görünce yanına gidip sorunları hakkında bilgiler aldı. Bölgede bir semt pazarı olmadığı için açık alanda esnafların satış yaptığını belirten Porgalı, yönetime geldikleri taktirde bölgenin en büyük ihtiyacı olan semt pazarı için kolları sıvayacağının sözünü verdi.

Porgalı, böylesine köklü bir beldenin bugüne kadar hiçbir şekilde hizmet almamış olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Porgalı, “Dilek’in sorunlarını biliyoruz. Daha öncede ziyaret etmiştik. Bugün de esnafları tanıma ve tanıtma programı çerçevesinde ziyaret ettik. Dilek Beldesi Malatya’ya yakın ve köklü bir belde olmasına rağmen şimdiye kadar hak ettiği yatırımları almamış. Yolları, imar durumu hakikaten çok sıkıntılı. Eskiden çok canlı olan bu bölgede birçok dükkanların kapalı olduğunu ve müşterilerin olmadığını gördük” şeklinde konuştu.

Porgalı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Burayı canlandıracak birçok projemiz var. Malatya’ya ve büyükşehre yakışır bir şekilde çalışmalarımız olacak. Hem sosyal, hem kültürel, hem de sportif, ticari alanlarda da çalışmalarımız olacak. Gördüğümüz kadarıyla bölgenin bir halk pazarı yok.

Çarşısı dağınık, esnaf açıkta satış yapıyor. Bunların hepsinin değerlendirmesini yapacağız. Beldenin dokusuna uygun projeler geliştirip, Dileklilerin beğenisine sunacağız. Takdir onların. Esnafın ve buradaki sivil toplum kuruluşlarının da önerilerini aldık, isteklerini dinledik. Bunların hepsini değerlendireceğiz. İnşallah Dilek’i büyükşehre yakışır bir semt haline getireceğiz. Dilek, gerçekten çok büyük bir alan. Hem tarımsal arazileri hem de Malatya’nın köklü aileleri burada. İnşallah buraya iyi hizmetler getireceğiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 788
Bu Ay : 7585
Toplam : 7585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom