Doğalgazlı Otobüsler Test Sürüşüne Geldiler

Malatya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada yeniliklerine doğalgazla çalışan otobüslerini katmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Doğalgazlı Otobüsler Test Sürüşüne Geldiler Malatya Ekonomi

Toplu taşımada sürekli yenilikler yapan, devamlı olarak bir adım ötesinin hesabını yapan MOTAŞ,  bu çerçevede çeşitli kurum ve kuruluşlarda incelemede bulunuyor.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır doğalgazlı (CNG - Compressed Natural Gas) otobüste incelemede bulundu.

MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı Malatya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda teknik ekibiyle birlikte CNG (doğalgazlı araç)’ li araç üreten fabrikaları gezerek araştırmalarını yerinde sürdürüyor. Alıcı ve ekibi bu kapsamda KARSAN, TEMSA ve BOZANKAYA firmalarını gezip ürettikleri CNG' li araçlar hakkında ayrıntılı bilgi aldıktan sonra firmaları test sürüşü için Malatya’ya davet etti.

Daha düşük maliyet, gürültü, yakıt emisyonu, eksoz partikülü ve CO2 emisyonu sağlayan CNG’ li araçları Malatya’da test etmeyi amaçladıklarını söyleyen MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı, CNG’ li otobüslerle test sürüşü yaptırdıklarını ve bu alanda en ekonomik ve çevre dostu araçları öncelediklerini belirterek: “Ulaşım sektörünün önde gelen firmalarının üretimini yaptığı doğalgazlı araç filoları Türkiye’nin birçok ilinde kullanılmaktadır. Biz de MOTAŞ olarak görüştüğümüz firmalardan test sürüşü için araç talep ettik. Test sürüşü için ilk araç TEMSA şirketinden geldi. Doğalgazlı olan bu aracımıza Malatya’nın Yeşiltepe, Şoför Okulu - Üniversite, TOKİ ve Temelli - Üniversite güzergâhlarında test sürüşü yaptırdık. Araçla ilgili topladığımız verileri raporlayarak Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a sunduk. Doğalgazlı araçlarla ilgili araştırmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı ve TEMSA yetkililerinden araçla ilgili bilgiler alan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili araştırmalara devam edilmesini isteyerek, Malatya ulaşımının daha etkin hale getirilebilmesi noktasında çalıştıklarını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 694
Bu Ay : 4251
Toplam : 4251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom