Erkal, Konak Mahallesini Ziyaret Etti

Yüksek Mimar Ahmet Münir Erkal, büyükşehir olan Malatya’nın mükellefiyetini, vizyonunu, ufkunu ve icraat yükünü kaldıracak isme oy verilmesi gerektiğini belirterek, “Hizmet için niyet ettik ve buraya geldik” dedi.

Erkal, Konak Mahallesini Ziyaret Etti Malatya Haber

Erkal, seçim çalışmaları kapsamında Konak Mahallesi’ni ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Erkal, Malatya’da şehir planının eksik olduğunu kaydederek, “Buraya gelip, vatandaşımıza samimiyetle ve ciddiyetle, hakkı ve doğruyu söyleme, yapabileceğini söyleme, seçimden seçime vatandaşa imkansız vaatleri söyleyip, aldatma mantığı asla bizim dünya görüşümüzle bağdaşmaz. 1989’da belediye başkanı oldum ve ilk meclis toplantısında Malatya’nın 2015 yılı projelerini açıkladım. 25 yıllık perspektifte, 25 yıl sonra Malatya’nın nereye gideceğini, nasıl bir Malatya tezahür ediyoruz, eksikleri söyledik. Bu dediğim vizyona yönelik bir çalışma göremedim. Tenkit anlamında değil, mevcut durumu sizlerle arz etmek için söylüyorum. İlk projede Malatya’nın şehir planının eksik ve yanlış olduğunu söyledim. 1/25000 çevre düzeni planı, büyükşehir olmaya giden Malatya’da plana yakışmayan ölçülerle, tespit ve yanlışlarla dolu” diye konuştu.

Görevin liyakatli ve ehliyetli kişilere verilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Erkal, “Hizmet etmek için buraya geldik. Malatyalı hemşerilerimizle bir daha bütünleşmeye geldik. Açık açık söylüyorum; tercih ve takdir hakkınızı kullanırken Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun. Elinizi vicdanınıza koyun, büyükşehir Malatya’nın mükellefiyetini, vizyonunu, ufkunu ve icraat yükünü kaldıracak kimse, ona oy verin” ifadelerini kullandı.

Ahmet Münir Erkal, ehliyetsiz ve liyakatsiz kişilerin büyükşehir olan Malatya’ya katkı sağlayamayacağına işaret ederek, “Yandaş kafasıyla, yalaka kafasıyla, kapı kulu yaparak, kölelik yaparak, devleti yönetemezsiniz. Malatya’yı, Malatyalıyı hiç yönetemezsiniz” dedi.

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk ise büyükşehir olan Malatya’nın temellerinin sağlam atılması açısından 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimin büyük önem taşıdığını söyledi.

Asiltürk, Malatya’nın bütün imarından büyükşehir belediyesinin sorumlu olacağını belirterek, “Temel ne kadar sağlam atılırsa; işin ehli olan, liyakat sahibi olan kişi başkan seçilirse, o kadar güzel olur. Ondan sonra göreve gelen başkanlarda, o sağlam temel üzerine şehrimizi büyütür ve güzelleştirir. Ama işi bilmeyen, mesleği olmayan, sırf siyasi büyüklükten dolayı birilerini başkan seçersek, Malatya açısından kötü olur. İşte Malatya’nın hali ortada. Konak Mahallemize gelirken, geçtiğimiz yolları herkes görüyor. Çocuklarımızın istikbali, memleketimizin geleceği için oy vereceğiz. 5 yılımızı heba edemeyiz. Onun için oy kullanırken, bir kağıdı götürüp, sandığa atmıyoruz. Seçtiğimiz insanın yaptıkları bize de yazılıyor. Bunu düşünerek, oy kullanalım” şeklinde konuştu.

SP Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Avukat Hamza Paşahan da yerel seçim için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, “Yerel seçim için önemli çalışmalara imza atıyoruz. Allah’ın izniyle en azami başarıyla seçimleri kazanacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 244
Bu Ay : 8303
Toplam : 8303

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom