Aile Öğretmenliği Projesi

Malatya Valiliği tarafından yürütülmekte olan Aile Öğretmenliği Projesi kapsamında okul idarecisi ve öğretmenlere başarı belgesi verildi.

Aile Öğretmenliği Projesi Malatya Haber

Aile Öğretmenliği Projesi belge töreni Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene; Vali Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, Sağlık İl Müdürü Nail Umay, Battalgazi İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İl Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, törenin açılışında yaptığı konuşmada, “Eğitim öğrenciyi tanımakla başlar. Öğrencisini tanımayan bir öğretmenin öğrencisinin hakkında bilimsel manada bir değerlendirme yapması çok zor. Proje ile şunu öğretmenlerimizden bekledik; her öğretmenimiz birinci ve ikinci dönem en az bir defa olmak üzere çocukları ev ortamında velilerini ziyaret ederek, imkanları değerlendirerek öğrencisinin de ailesiyle, annesiyle babasıyla kısa bir değerlendirme yaparak bir gözlemde bulunulması istenmişti.

Aile Öğretmenliği Projesi Malatya Valiliği tarafından başlatılmış olup, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilkokul ve ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yürütülmektedir. Temel amacımız ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin aileleri ile işbirliğini güçlendirmek, okul-aile arasında eğitsel birlikteliği sağlamak, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve saygılı sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir” dedi.

Bulut, geçtiğimiz eğitim yılında il merkezinde toplam 109 bin 396 öğrencinin birinci döneminde 48 bin 286 velisinin, ikinci döneminde 64 bin 904 velisinin ziyaret edildiğini kaydetti. Bulut il genelinde ise geçtiğimiz yıl 159 bin 634 öğrencinin birinci dönemde 70 bin 45 velisinin, ikinci dönemde ise 92 bin 122 velinin ziyaret edildiğini kaydetti. Bulut ziyaretlerde velilere verilen eğitim konu başlıklarını ise şu şekilde sıraladı:

“İletişim becerileri, davranış becerileri, ergenlik dönemi özellikleri, anne-baba tutumları, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav sürecinde ebeveyn olmak, geleceği planlamak, mesleki bilgilendirme sistemi.”
Vali Vasip Şahin ise şunları söyledi:

“Biz çocuğumuzu sadece sınıfta değil, onu aile ortamında da tanıyarak, onun içinde bulunduğu şartları orada analiz ederek, ondan sonra eğitimle ilgili alt yapısını, ihtiyaçlarını karşılayarak onu geleceği hazırlamak istiyoruz. Projedeki hedeflerimizden birisi buydu. Ulaşmadığımız öğrencinin velisi ve ulaşmadığımız öğrencinin yaşadığı ortam kalmasın. Biz bir şey yapmaya çalışıyoruz; biz öncelikle öğretmenimiz ile velinin arasındaki bağı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bir birlerine dost olsunlar istiyoruz. Bir birlerine arkadaş olsunlar istiyoruz. Öğrencinin geleceğini, öğrencini istikbalinin şekillenmesi noktasında hem ailenin, hem okulun üzerine düşeni tam manasıyla yapabilme ve o çocuğumuzu geleceğe en iyi şekilde hazırlama görevini yapabilme noktasında bu koordinasyona, bu işbirliğine şiddetle ihtiyacımız var.”

Törende bazı öğretmenler, proje ile ilgili olarak düşüncelerini açıkladı.
Törende Vali Şahin ve protokol üyeleri; okul idarecilerine ve öğretmenlere belgelerini verdi. Toplam 237 okul yöneticisi ve öğretmene başarı belgesi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 36
Bu Ay : 2520
Toplam : 2520

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom