Yetiştiricilere Bilgilendirme Ziyareti

İhsan Akın ve birlik heyeti Yeşilyurt İlçesi Ziraat Odası, bazı Yeşilyurt köyleri, Akçadağ İlçesi Ziraat Odası ve Akçadağ’ın bazı köylerini ziyaret ederek son teşvikler, çobanlık eğitim proje, hayvan küpelenmesi ve toprak mahsulleri ofisi arpa satışları gibi konular hakkında bilgiler verdi.

Yetiştiricilere Bilgilendirme Ziyareti Malatya Haber

İhsan Akın, “Bilgilendirme toplantılarımızla birlik de yetiştiricilerimizi bu anlamda yeni teşvikler, özellikle küpeleme ile alakalı, toprak mahsulleri ofisinin arpa satışları başlamış. Bu konularda bilgiler aktarıyoruz. Yetiştiricileri yönlendirmenizi bekliyoruz. Çünkü ortak üyelerimiz olduğu için bu anlamda gelişmeler hakkında bilgiler aktarıyoruz. 8 Ocak’ta başlayıp 31 Ocak’a kadar devam edecek olan arpanın da ton fiyatı 639 TL’dir” şeklinde konuştu.
Akın, yetiştiricilerinin yoğun bulunduğu köylerde yeni teşviklerle alakalı bilgilendirme çalışmaları da yaptıklarını kaydetti.

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ise, “Biz ortak, kardeş bir kuruluşuz ziraat odalarıyla hayvan üreticileri hiç birbirinden ayrılmayacak birbirini tamamlayan kuruluştur. Bundan dolayı bizleri bu konuda bilgilendirdiği için teşekkür ederiz. Malatya’nın tarım ve hayvancılık alanında gelişmesi için ortak kardeş kuruluşlar birbirlerine tabi ki yardımcı olmaları gerekiyor” diye konuştu.

Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık, “Üreticinin faydasına yaptığınız çalışmaları hem basından, hem birebir takip ediyor, taktir ediyorum. Çiftçiye gitme gayretini kutluyorum” diyerek, hayvancılıkla ilgili teşviklerin üreticiye, çiftçiye duyurulması gerektiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom