İş Güvenliği Uzmanları'nın Sınav Sonuçları Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sınavlarının sonuçlandığını açıkladı.

İş Güvenliği Uzmanları'nın Sınav Sonuçları Açıklandı Türkiye-Dünya

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sınavlarının sonuçlandığını, yeni göreve başlayacak 75 bin 990 kişili ile birlikte, sahada toplam; 89 bin 867 İş Güvenliği Uzmanı ve 21 bin 159 İşyeri Hekiminin görev yapacağını açıkladı.

Bakan Çelik, yaptığı açıklamada, yapılan tespitlere göre, 264 bin 132 çok Tehlikeli Sınıfı, 333 bin 250 adet Tehlikeli sınıfı ve 804 bin 771 Az Tehlikeli sınıfına giren işyeri bulunduğunu belirterek 21 Aralık tarihinde yapılan sınavda başarılı olan adayların bu alanda çalışacaklarını kaydetti.

Bakan Çelik, adayların göreve başlaması ile birlikte, Çok Tehlikeli sınıfı İşyeri tetkikinde uzmanı başına düşen aylık işyeri sayısının 18, Tehlikeli sınıfı İşyeri tetkikinde uzman başına 4 ve Az Tehlikeli sınıfı İşyeri tetkikinde uzman başına aylık 11 işyeri düştüğünü açıkladı.

Yapılan uygulamalar ile işverenlerin cezalandırılması gibi özel bir amaç güdülmediğini bir kez daha vurgulayan Çelik, İş sağlığı ve Güvenliği Kültürnünün ülkemizde yerleştirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 15
Bu Ay : 7161
Toplam : 7161

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom