BEM-BİR-SEN 20 Yaşında

BEM-BİR-SEN Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, “Vesayetten vesayet beğen anlayışını ret ediyoruz” dedi.

BEM-BİR-SEN 20 Yaşında Malatya Haber

BEM-BİR-SEN’in kuruluşunun 20. yılında yaptığı açıklamada, Türkiye’de son günlerde yaşanan konulara temas eden BEM-BİR-SEN Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, “Çalışanların haklarını temini için bugüne kadar mücadele veren ve ciddi kazanımlar elde eden BEM-BİR-SEN’in Uluslararası Sendikal misyonuna güç katan tüm üyelerimize teşekkür ederim.

BEM-BİR-SEN Sendikal ve sosyal sorumlulukları ile hareket eden, ilkeli duruşunu bozmayan, vizyoner sendikacılık anlayışını, yeni misyonu ile ilkleri yapan bir sendikadır.

Üyelerine ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesini kazandıran tek sendikadır. 20. yılında sadece sendika üyelerimizin haklarını değil; mazlum ve mağdurun yanında Ülkemizde ve Dünyada meydana gelen olaylara duyarsız kalmayıp üzerine düşen insani ve vicdani sorumluluğunu yerine getirmeye gayret etmiştir” ifadelerini kullandı.

Sendikanın CESİ’ye üye olması konusuna da temas eden Acar, “Bugün Türkiye’nin seksen bir ilinde örgütlenmiş olan BEM-BİR-SEN Üyelerimiz, İşyeri temsilcilerimiz, İl Şube Yönetim Kurullarımız ve Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun gayretli çalışmaları ile bir ilke imza atmış bulunmaktayız. Sendikamız BEM-BİR-SEN, merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu, CESİ’ ye üye olmuştur. CESİ üyeliğimiz, Aralık ayında yapılan toplantıda, CESİ üyeleri tarafından oybirliği kabul edilmiştir.

Bu kazanımı Ülkemiz adına büyük başarı olarak kabul ediyoruz. Çünkü Türkiye’de ilk defa bir Sendika CESİ ( Avrupa Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu) üyeliğine kabul edilmiştir.

Ayrıca Ülkemizde ve Dünya’da huzur ve barışın hâkim olması için, güçlü olan gücünü, kendisi için değil paylaşmak için kullanmalıdır. Dünya halkların kardeşliği ve toplumlar arasında dünya barış ve huzurunun tesisi için çalışmaktayız. Çünkü dünyanın her yerinde gözyaşının dili aynıdır. Mazlumun gözyaşının vebalini herkes omuzlarında hissetmeli ve yaşamalıdır” şeklinde konuştu.

“Beytül mala el uzatan, yolsuzluk yapan, hırsızlık yapan her kimse kanunlarda karşılığı olan en ağır cezaya çarptırılmalıdır. Bize göre devlet tekdir, yürütmenin başı hükümettir. Paralel bir devlet anlayışını kimden gelirse gelsin kabul etmemiz mümkün değildir” diyen Acar, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bugün kaldırılmış olan vesayetlerin yerine yenilerini koyma mücadelesi, ya da halka yapılan “vesayetten vesayet beğen” dayatması asla karşılık bulmayacak, böyle düşünenler karşısında herkesten önce halkı bulacaktır.

20. yılında sendikal alanda ilklere imza atan BEM-BİR-SEN Malatya Şubesi olarak, Allah rızası gözetilmeyen hiçbir çalışmanın amacına ulaşamayacağına, ülkemizde huzur ve kardeşlik ikliminin hakim olmasına katkı sağlayamayacağına inanıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 473
Bu Ay : 1096
Toplam : 1096

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom