Öğrenciler ahilik Öğreniyor

Akçadağ ilçesindeki Yağmurlu İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri ‘Ahilik’ konusunda bilgi almak için Malatya Bakkallar Esnaf Odası’nı ziyaret etti.

Öğrenciler ahilik Öğreniyor Malatya Haber

Yağmurlu İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrenciler müdür yardımcısı Aydın Irmak ve öğretmenleri Özlem Kurt ile birlikte Bakkallar Odası Başkanı Faruk Yılmaz’ı ziyaret ederek ‘Ahilik’ konusunda bilgi aldı.

Bakkallar Odası Başkanı Yılmaz, öğrencilere Ahilik kültürünün geçmişi ve tarihçesi hakkında öğrencilere bilgi vererek, sorularını yanıtladı.

Yılmaz, Ahilik sisteminin 13. Yüzyılda Ahi Evren tarafından kurulduğunu anlatarak, bugünlere kadar getirildiğini söylerdi. Ahilik kültürünün şuanda esnaf odaları tarafından yaşatılmaya çalışıldığını söyleyen Yılmaz, ahiliğin ticaret hayatına ahlak, terbiye, dürüstlük gibi temel unsurlarda bir düzen getirmeyi amaçladığını ifade etti.

Bakkallar Odası Başkanı Faruk Yılmaz, günümüzde esnafın bitirilemeyeceğini belirterek, “Malatya’da anı anda 10 tane AVM kapansın, hiçbir şey olmaz. Ama bir Fuzuli caddesindeki tüm işyerlerini kapattığınızda orası ölü bir bölge olur” dedi.

Yılmaz, misafir öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom