Yeşiltepe Spor Kompleksi Tamamlanıyor

Yeşiltepe Spor Kompleksi’nin bu ay sonunda tamamlanacağı bildirildi.

Yeşiltepe Spor Kompleksi Tamamlanıyor Malatya Spor

Konuyla ilgili olarak Malatya Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre Malatya Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Yeşiltepe bölgesinde 2013 yılında inşasına başlanan Yeşiltepe Spor Kompleksi tamamlanma aşamasına geldi.

Seyran Mahallesi’nde 465 metrekare alan üzerine yapılan Spor Kompleksi içerisinde; 4 hakem odası, 1 depo, 8 soyunma odası, 1 taktik odası, 8 duş-wc-lvb., 1 personel odası, 1 tesis odası, 1 çamaşır odası bulunuyor.

Malatya Belediyesi tarafından 723 bin liraya yaptırılan Yeşiltepe Spor Kompleksi’nin Ocak ayı sonunda tamamlanması hedeflenirken, tesisin önümüzdeki aylarda da hizmete sunulması planlanıyor.

Amatör kulüplerin, sporun temelini oluşturduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşiltepe Spor Kompleksi’nin Malatya’da önemli bir eksikliği gidereceğini söyledi. Şehirlerin sosyal ve sportif altyapılarının yeterliliğinin çok önemli olduğunu da kaydeden Başkan Çakır, “İlimizdeki amatör futbol takımlarımızın böyle bir spor tesisine ihtiyacı vardı.

Bu tesis için bir dizi inceleme ve planlama yaptıktan sonra, Yeşiltepe Seyran Mahallesi’ndeki bu alanı imara uygun hale getirerek, Spor tesisinin inşaatına başlayıp, kısa bir süre içerisinde bitirme aşamasına getirdik. Özellikle amatör takımlarımız için böyle bir tesis büyük bir eksiklikti. Yapılan kompleks ile bu eksikliği önemli ölçüde gidereceğimize inanıyorum. Malatya’mıza ve amatör sporumuza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 300
Bu Ay : 8359
Toplam : 8359

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom