Türkiye'nin İkinci Büyük Kulesi

Türkiye’nin ikinci büyük kulesi Tokat’ın Turhal ilçesinde yükseklik korkusu olmayanları bekliyor.

Türkiye'nin İkinci Büyük Kulesi Türkiye-Dünya

Ankara’daki Atakule’den sonra 65 metre yüksekliğinde kendi özeliği ile Türkiye’nin ikinci büyük kulesi 550 günde tamamlandı. Yaklaşık 3 ay önce açılışı yapılan kulenin 250 metrekarelik kafesine asansörle kısa sürede çıkılabiliyor. Saatte bir tur dönebilen kulenin zemin katında ise alışveriş merkezi, lokanta, iki tane düğün salonu yer alıyor. Turhal Belediyesi’nin kasasından para çıkmadan Yap-İşlet-Devret yöntemi ile yapılan kule ilçeye ayrı bir prestij kazandırdı. Türkiye’nin en büyük kulesi olma özelliğini taşıyan Atakule örnek alınarak yapılan kuleyi gezmeye gelenler ise ilçede böylesine bir tesis görmekten dolayı şaşkınlığını gizleyemiyor. Yükseklik korkusu olmayanlar manzarayı izlerken çaylarını içiyor. Kule geceleri ise ışıklandırma ile ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Kule Kafe’nin işletmecisi Orhan Kasar, ilgiden memnun olduklarını söyledi. Bölgede benzeri olmayan kulenin Turhal'a bir değer kattığını ifade eden Kasar, ilçede böyle bir tesisi görenlerden şaşkınlık yaşayanlar olduğunu kaydetti.

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, bölgenin markalaşması adına böyle bir hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi. Tokat’ın en gelişmiş ilçelerinden Turhal’da bölge olmayan bir ilk gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Gözen, kuleye gösterilen ilgiden memnun olduklarını kaydetti. Turhal’ın yanı sıra çevre illerden de kuleyi gezmeye gelenlerin olduğunu ifade eden Başkan Gözen, “Belediyecilikte farklı bir çığır açmak zorundaydık. Bu anlamda Turhal’da ilde olmayan ilkleri gerçekleştirdik. Hiç kimsenin cesaret edemediği konulara bizler cesaret ettik” dedi.

Başkan Gözen, kulenin yapılma aşamasında eleştiride bulunanların bugün kendisine teşekkür ettiğini ifade ederek, “Kule inşaat aşamasındayken belediyenin kaynaklarından yapıldığını düşünenler oldu. Bu proje ile belediyemize yük getirmedik üstüne belediyenin kasasına girdi sağladık” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1027
Bu Ay : 16075
Toplam : 16075

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom