Kadın Beceri Merkezi, Üretiyor

Darende Kaymakam Bünyamin Kuş, Malatya’nın Darende ilçesi Balaban beldesinde Japonya Büyükelçiliği’ne sunulan proje kapsamında açılan Kadın Eğitim, Kültür ve Beceri Merkezi’ndeki cam ve ahşap hediyelik eşya kursunu ziyaret etti.

Kadın Beceri Merkezi, Üretiyor Malatya İlçe

Kaymakam Kuş, “Kadınlarımızın aile ekonomisine katkı sağlaması çok güzel. Bu tür kurslar eğitimleri sonunda üretip satan ve ekonomimize katkı sağlayacak kadınlarımıza imkân verilmesi halinde neleri yapabileceklerine en güzel örnektir” dedi.

Dernek Başkanı Ahmet Ölçer ise doğa, spor, inanç ve sağlık turizmi açısından bölgenin cazibe merkezi konumundaki ilçede kadınların el emeği ürünlerinin bu sektörde değerlendirilmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Ölçer, proje kapsamında ilk etapta Japonya Büyükelçiliği tarafından Balaban’da yapılan Kadın, Eğitim, Kültür ve Beceri Merkezi’nde 22 kursiyerin katıldığı ahşap ve cam hediyelik eşya kursunu başarı ile devam ettiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’na sunularak destek sağlanan ‘Kadınlar Turizmde Üreten Gücümüz’ adlı projeyi proje kapsamında turistik yerler ve konaklama tesislerinde ihtiyaç duyulan hediyelik eşya sektörü için nitelikli işgücü yetiştirmek amacıyla cam ve ahşap hediyelik eşya yapımı, ahşap yakma resim, ekolojik bebek üretimi, takı tasarım kursları ile Malatya’nın en önemli tarımsal değeri olan kayısı ve mamullerinin paketlenmesi ve ambalajlanmasına yönelik kurslar düzenleneceğini söyleyen Başkan Ahmet Ölçer, bu kurslarda mesleki eğitim ve beceri kazanan kadınlar, yöremiz kültürel kimliğini yansıtan hediyelik ürünlerinin satışıyla yeteneklerine uygun üretimler yaparak istihdama katılmalarına destek olacaklarını vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 959
Bu Ay : 2541
Toplam : 2541

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom