Şoförler Odasında Seçim Heyecanı

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda mevcut başkan Şevket Keskin ile birlikte 3 aday yarışıyor.

Şoförler Odasında Seçim Heyecanı Malatya Eğitim

Sabancı Kültür Merkezi’nde başlayan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi olan mevcut başkan Şevket Keskin ile Ramazan Yaman ve Mehmet Gönültaş aday oldu.
MESOB Başkanvekili Orhan Özbek’in divan başkanlığını yaptığı genel kurul her 3 adayın birlikte üyeleri selamlamasıyla başladı. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından Divan başkanı Özbek, “Hepimiz birbirimizi tanıyan insanlarız, dışarı çıktığımızda birbirimizin yüzüne bakacağız. O nedenle birbirimizi kırıcı hareketlerden uzak duralım. Esnafa yakışan bir seçimi yapalım” dedi.

Genel Kurulda Şevket Keskin, yapmış olduğu hizmetleri ve projeleri sinevizyon eşliğinde üyelere gösterdi.
Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevket Keskin, şunları söyledi: “En büyük irade sizin iradeniz. Sizin iradenizin dışında başka bir irade yoktur. Başka bir irade tanımıyorum. Esnaf ve sanatkar camiasının iradesini herkes görecek. Hepimiz kardeşçe, huzurlu bir şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde kongremizi Malatya’ya ve esnafımıza yakışır bir şekilde yapacağız. Esnafın birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Esnaf ve sanatkar birlik ve beraberlik içinde olursa, Türkiye’de birlik ve beraberlik olur. Şimdiye kadar bir çok zorlukları aştım, bundan sonra da aşacağım, hiç kimsenin şüphesi olmasın, benimde şüphem yoktur.”

Keskin, esnafa hizmeti Hakka hizmet olarak gördüğünü belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Odada maşa almadan sizlere hizmet etmek bana mutluluk veriyor. Ben bazı konuları dile getirmek istemedim. Çünkü öyle iştahı kabaran, öyle çantayla gelen, ihale peşinde koşanların iştahını hiçbir zaman kabartmadım, kabartmaya da hiç niyetim yoktur. Ben taksicilik yapıyorum, minibüsçülük yaptım. Ben bu meslekle gurur duydum. Çoluk çocuğumun nafakasını ben bu meslekte kazanıyorum”

Malatya’da dolmuş taksi uygulaması isteyenlerin ancak taksici esnafın ekmeği ile oynamak istediğini belirten Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü:“Bu konuya çantacılar geldi kapattım, benim esnafım çağasının çocuğunun nafakasını kazanıyor. Dolmuş taksi 9+1. Şehir içi minibüs hatları 500-600 bin TL. Yarın bir dolmuş taksi ihalesi açıldığı zaman dolmuş taksi verildiği zaman benim taksi şoförümün hangisi çıkıp da 300-400 bin TL verebilecek. Bu sistem öncelikle taksici esnafına zarar verir”

Bilmeden, öğrenmeden kimsenin konuşmaması gerektiğini belirten Keskin, Malatya’da her ilçeye 500 adet S plaka ve 250’şer T plaka verilmesi konusunda alınan Trafik Komisyonu kararını iptal etmek için büyük bir mücadele verdiğini, bu kararın uygulamaya konulmasını engellemesinden dolayı bugün taksici ve servisçi esnafının büyük bir sıkıntıdan kurtarıldığını söyledi. Keskin, esnafın hakkını koruduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Şoför esnafını korudum. Sizin gücünüzle o komisyon kararını iptal ettirdim. S ve T plakasının nasıl durdurulduğu belgelerde bulunuyor. Burada size bir söz veriyorum, bizin görüşünüz olmadan, sizin birlik ve beraberlik içerisinde vereceğiniz karar olmadan ne bir T plakası artacak, ne bir S plakası artacak, ne bir M plakası artacak. Siz ne zaman ihtiyaç var derseniz, başımla gözüm üzerine”

Keskin, D4 Belgesinin Trafik Komisyonu Kararı olmadan verilmesini Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak sağladıklarını belirterek "bundan dolayı Türkiye’nin her yerinden teşekkür telgrafları aldık. Bu konuda önemli bir mücadele verdik başardık” dedi.

Adaylardan Ramazan Yaman, kendisi ve ekibini yıllardan beri sektörün içerisinde olduğunu, sorunları yakından bildiklerini ve çözüm getirecek projelerinin hazır olduğunu, şoför esnafı için otel, düğün salonu, tamirhane gibi projeleri bulunduğunu anlattı.

Adaylardan Mehmet Gönültaş ise, taksicilerin yazıhanecilerin himayesinden kurtarılmasından dolayı teşekkür ettiğini, ancak taksicilerin halen park yeri konusunda önemli sorunlar yaşadığını, kendisinin ise bu konuya çözmek için söz verdiğini belirtti. Göreve geldiğinde Malatya’da dolmuş taksi uygulamasını başlatacağı konusunda da söz veren Gönültaş, taksilerin yanı model, taksi yazıhanelerinin aynı tip ve aynı renkte olmamasını eleştirdi.
Kongrede Aziz Apacık adlı şahıs, odanın üyesi ve delegesi olmamasına rağmen kürsüye çıkıp konuşma yapmak istemesi ve çevresinde bulunanlara sataşması üzerine kongrede kısa süreli gerginlik yaşandı. Şahıs, emniyet görevlilerince salondan uzaklaştırıldı. Salonda yine odanın üyesi ve delegesi olmamalarına karşın Şevket Keskin konuşurken araya girerek söz atanlarda uyarıldı.

Kongrede adayların oy kullanması ile oy verme işlemine geçildi. Odanın kayıtlı 2007 oy kullanma hakkına sahip üyesi bulunuyor. Kongrede oy verme işlemi saat 17.00’de sona erecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 206
Bu Ay : 724
Toplam : 724

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom