Malatya'da Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı

Malatya Devlet Hastanesi bünyesinde Göztepe Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldığı bildirildi.

Malatya'da Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, "Genel Sekreterliğimize bağlı Malatya Devlet Hastanesi 1 Nolu (Göztepe) Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde; ağır ruhsal problemler yaşayan hastalara ruh sağlığı modeli çerçevesinde hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında tedavi, rehabilitasyon ve destek hizmeti verilmektedir. Bu merkezde; hastaların mesleki, toplumsal ve ailesel işlevselliklerini geliştirmek, üretkenliklerini artırmak amaçlanmaktadır" denildi.

Açıklamada, tedavi ve destek hizmetinin hem hasta hem de ailesine yönelik yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: "Bu hizmette ayaktan takip ve tedaviye uyum sağlayabilecek ağır kronik ruh hastalığı olanlar (Şizofreni, bipolar bozukluk gibi) yararlanabilecektir. Merkezimizde; Psikiyatrist, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, İş-Uğraş Eğitimcileri, Sorumlu Hemşire, Hemşire, Memur ve hizmetli personelimizle 15 Eylül 2013 tarihinden itibaren hizmet verilmektedir."

Sağlık merkezinde, çok amaçlı salon, kütüphane, gözlem ve görüşme odası, ekip odası, İş-uğraş odası, mutfak, kapalı spor alanı ve Grup Terapi Odası bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 195
Bu Ay : 1450
Toplam : 1450

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom