Malatya'da Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı

Malatya Devlet Hastanesi bünyesinde Göztepe Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldığı bildirildi.

Malatya'da Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, "Genel Sekreterliğimize bağlı Malatya Devlet Hastanesi 1 Nolu (Göztepe) Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde; ağır ruhsal problemler yaşayan hastalara ruh sağlığı modeli çerçevesinde hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında tedavi, rehabilitasyon ve destek hizmeti verilmektedir. Bu merkezde; hastaların mesleki, toplumsal ve ailesel işlevselliklerini geliştirmek, üretkenliklerini artırmak amaçlanmaktadır" denildi.

Açıklamada, tedavi ve destek hizmetinin hem hasta hem de ailesine yönelik yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: "Bu hizmette ayaktan takip ve tedaviye uyum sağlayabilecek ağır kronik ruh hastalığı olanlar (Şizofreni, bipolar bozukluk gibi) yararlanabilecektir. Merkezimizde; Psikiyatrist, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, İş-Uğraş Eğitimcileri, Sorumlu Hemşire, Hemşire, Memur ve hizmetli personelimizle 15 Eylül 2013 tarihinden itibaren hizmet verilmektedir."

Sağlık merkezinde, çok amaçlı salon, kütüphane, gözlem ve görüşme odası, ekip odası, İş-uğraş odası, mutfak, kapalı spor alanı ve Grup Terapi Odası bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 152
Bu Ay : 3596
Toplam : 3596

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom