'Kentsel Dönüşüm Master Planını Devreye Koyacağız'

“Çevre yolu altında kentsel dönüşüm yapılması, şeker fabrikası arazisinde düzenleme, Altay Kışlası’nın alınması ve burada modern şehir oluşturulması gibi ana başlıklarda yeni planlarımız var”

'Kentsel Dönüşüm Master Planını Devreye Koyacağız' Malatya Haber

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, büyükşehir ile hizmetleri taçlandıracaklarını ifade ederek, “Çevre yolu altında kentsel dönüşüm yapılması, şeker fabrikası arazisinde düzenleme, Altay Kışlası’nın alınması ve burada modern şehir oluşturulması gibi ana başlıklarda yeni planlarımız var” dedi.

30 Mart 2014’de yapılacak yerel seçimde AK Parti Malatya büyükşehir belediye başkan adayı olan Ahmet Çakır, seçimden sonra büyükşehir statüsü kazanacak olan Malatya’nın daha iyi hizmetler alması için çaba göstereceklerini ifade ederek, büyükşehir ile hizmetleri taçlandıracaklarını vurguladı.

Çakır, 2014 yılı planlarından bahsederek şunları söyledi: "Büyük şehirle birlikte merkez başta olmak üzere, ilçe, belde ve köylerimize kadar hizmeti çok daha geniş ve yoğun olarak sunacağız. Büyük şehir statüsü, sağlıklı bir planlama veriyor. Şehrin imarı açısından önemli fırsatlar veriyor. Özellikle şehrimizin kuzey bölgesi olan çevre yolu altında kalan bölgelerinde kentsel dönüşüm mastır planını devreye koyacağız. Çevre yolu altında yeni bir şehir tasarlayacağız. Yeşiltepe afet evleri civarı, şehit Fevzi Mahallesi’nin arka kısmı ilk etapta lokal olarak başlayıp daha sonra bu bölgelere modern yapılara kavuşturulacaktır.”

Şeker arazisinin Malatya’ya kazandırılması konusunda da çalışmaların sürdüğünü söyleyen Çakır, sözlerine şöyle devam etti: “Fabrika binasına zarar vermeden kongre ve kültür merkezi haline dönüştüreceğiz. Burası fuaye alanı olacak. Sanatsal faaliyetlerin yapılacağı alan haline dönüştüreceğiz”

Altay Kışlası’nın Malatya’ya kazandırılmasının planları arasında olduğuna işaret eden Ahmet Çakır, şunları söyledi: “Bununla ilgili Başbakanımıza da rapor sunduk ve Başbakanımız olumlu yaklaştı. Malatya’nın geleceği adına buraya modern şehir inşa edeceğiz.”

Çakır, diğer planlarını şöyle dile getirdi: “İki kuşak yolunun hizmete açılması. Yeşil alanların çoğaltılması, yaşlı ve engellilere yönelik projelerimiz var. Arkadaşlarımız bu konuda çalışma yapıyor. Bu çalışmaları yapmak için bir 5 yıl daha görev konusunda aday olduk ve vatandaşlarımızın oylarına talibiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 854
Bu Ay : 8000
Toplam : 8000

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom