Tarihi Hastane Binası Alındı

Eski Devlet hastanesinde, Kamu Hastaneleri Birliği vasıtasıyla bütün ana branşlarda 40 doktor ile birlikte poliklinik hizmetleri verilecek.

Tarihi Hastane  Binası Alındı Malatya Yaşam-Sağlık

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Eski Devlet Hastanesi’nin arazisinden 3 dönümlük alanın bölgeye poliklinik hizmetlerinin verilmesi için Bakanlıktan alındığını söyledi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette eski devlet Hastanesi’nin poliklinik olarak kullanılması konusundaki gelişmeler hakkında bilgi veren Milletvekili Mustafa Şahin, “Özellikle devlet hastanelerinin birleştirilip, yeni bir devlet hastanesinin yapılması ile alakalı eski devlet Hastanemiz ile ilgili tepkiler konusunda biz Milletvekilleri olarak Sağlık Bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonucunda; o bölgenin her ne kadar TOKİ’ye verilmiş olması rağmen, poliklinik hizmetlerinin yapılabilmesi için oradaki 3 dönümlük bir araziyi eski hastane binasının başhekimlik olarak kullanılan binayı bakanlıktan aldık. Burayla ilgili olarak yazı çıktı. Orada Kamu Hastaneleri Birliği vasıtasıyla bütün ana branşlarda 40 doktor ile birlikte poliklinik hizmetleri verilecek. Acil hizmetlerinin iki ayrı yerde olması sıkıntıya sebebiyet vereceği için poliklinik hizmetleri geç saatlere kadar devam ettirilecek” dedi.

Yeni Devlet Hastanesinin yanında 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı Fizik Tedavi Hastanesi’nin yapılacağını belirten Şahin, yeni hastanelerin yapımına kadar Beydağı Kampusu’nun hizmetlerine devam edeceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 52
Bu Ay : 2536
Toplam : 2536

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom