Ortada 75 Milyonun Geleceği Var

"Hırslarla, yenme dürtüsüyle hareket edenler, ülkenin son halininin ne olacağını düşünmüyor. Ülkemizin refahı, saadeti ve milletin huzuru için kavga ortamı biran önce son bulmalı" dedi.

Ortada 75 Milyonun Geleceği Var Türkiye-Dünya

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Türkiye'de 17 Aralık'ta başlatılan "Yolsuzluk ve Rüşvet" operasyonları ile yurt içinde; Adana ve Hatay'daki TIR'da "Mühimmat" ihbarı ile de uluslararası arenada Hükümetin zor duruma düşürülmeye çalışıldığını belirterek, "Hırslarla, yenme dürtüsüyle hareket edenler, ülkenin son halininin ne olacağını düşünmüyor. Ülkemizin refahı, saadeti ve milletin huzuru için kavga ortamı biran önce son bulmalı" dedi.

ASKON Şube Başkanı Recep Çalışkan, İHA muhabirine ülke gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu, eski dostların kavgasınden ülkenin, dolayısı ile herkesin zarar gördüğüne dikkat çekerek “Ülkemizde maalesef kardeşi kardeşe kırdırıyorlar” dedi.

İran'daki ABD ambargosu kalktıktan sonra sadece Türkiye'yle ticari ilişkisi olan İran'ın yeni oyuncuların devreye girmesinden dolayı Rıza Sarraf ve Babek Zencani üzerinden operasyon yapıldığını ve her ikisinin de tutuklandığını hatırlatan Çalışkan, “Çünkü bunların işi bitti, oyunculukları bitti. Aynı zamanda Türkiye'de Halk Bankası da devre dışı kaldı. Bugün sadece İran değil Kuzey Irak'taki petrol paraları Halk Bankası'na yatacakken maalesef Kuzey Irak, 'Ben sizin ülkenizi sağlıklı görmüyorum o yüzden paramı yatırmıyorum' dedi" tespitinde bulundu.

"ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAMALI"

Sosyal medya üzerinden girilen tartışmalara değinen Çalışkan, ölçülü olunmasına ve kardeşin kardeşi kırmaması gerektiğine işaret etti. Ölçüyle alakalı bir Hadis-i Şerif paylaşan Çalışkan “Severken ölçülü sev, buğzederken ölçülü buğzet. Çünkü sevdiğinle ola ki düşman olursun, buğzettiğin kişiyle de dost olursun. Gerçek gündemimize dönmeliyiz. Ülkede insanlarımız nasıl huzur içinde yaşar, istihdam nasıl artırılır? Yeni yatırımlar nasıl yapılır? Nasıl ülkemiz ihtracatını daha fazla artırır, 2023 hedeflerine nasıl ulaşır, bunları konuşmamız gerekirken maalesef benim elimdeki belge senin belgeni döver, benim abim senin abini döver. Maalesef gündemimizi buna çevirdiler” dedi.

HEDEF AK PARTİ İKTİDARI

Suriye ve Ortadoğu'nun kan ağladığını dile getiren Çalışkan, müslümanın müslümana kırdırıldığını söyledi. Suriye'de binlerce insanın öldüğünü ama hiçbir şekilde bunun gündemde olmadığını belirten Çalışkan, yardım tırında mühimmat olduğu ihbarının AK Parti Hükümeti'ni yıpratma girişimi olduğunun altını çizdi. Çalışkan, sözlerine şöyle devam etti:

“Ama şunu düşünmüyoruz, arkadaş bunlar kar altında sadece yağmurdan kaçacak bir köprü altı arıyor, biz eksi iki üç derecede evimizde kalorifer yanmadığında niye yanmıyor bu diye düşünürken, Suriyeli müslüman kardeşlerimiz acaba yağmur suyundan nasıl köprü altına geçerim de kendimi kurtarırım diye düşünüyor”

Hatay'daki TIR meselesinde Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın duruşunun ortada olduğunu söyleyen Çalışkan, Mavi Marmara olayının Hükümet açısından dönüm noktalarından biri olduğunu ve 17 Aralık operasyonunun da bu süreçle bağlantılı olduğunu kaydetti. Hatay'daki yardım TIR'ında mühimmat olduğu ihbarı ve haberleri ile Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası camiada “terör ülkesi” olarak gösterilmek istendiğine dikkat çeken Çalışkan, “Mavi Marmara Gazze'deki ablukayı delip yardım götüren bir gemiydi. Türkiye Cumhuriyeti'ni terör ülkesi ilan edilip, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisini organize eden İnsani Yardım Vakfı'nı (İHH) da aynı mantıkla damgalamaya çalıştılar. Bu sayede bir taşla iki kuş vurup, Türkiye'yi birçok uluslarası planda geriye atma meselesi var. Biz Türkiye'yi terör ülkesi değil diye biliyoruz. Ne başbakanımız ne cumhurbaşkanımız teröristlere hiçbir şekilde yer vermez ve bugün terörün bitmesiyle alakalı ciddi atılımlar var ve biz bunun aynasıdır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Yolsuzluk iddialarını da değerlendiren Çalışkan, hırslarla, belgelerle, yenme dürtüsüyle hareket edenlerin ülkenin son halinin ne olacağını kesinlikle düşünmediğini vurguladı. Ülkenin refahı ve saadeti için bu kavgaların son bulması gerektiğini dile getiren Çalışkan, “Ne olursa olsun yolsuzluk varsa cezasını bulsun. Senin yolsuzlugun benimkini geçer diye de bir zihniyet de yok. Biri bir yolsuzluk yapmış, doğruysa, diğeri de diyor ki senin de belgelerin var. Hiçbir şekilde kişilerin şahsi kavgaları 75 milyonun geleceğini karartmamalı ve ülke gündemine dönülmeli. Filler tepişirken altta çimler ezilmemeli” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 21
Bugün : 61
Bu Ay : 7207
Toplam : 7207

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom