Hayvancılığa Destek İstendi

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın ile Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu, hayvancılığa yerelde destek istedi.

Hayvancılığa Destek İstendi Malatya İlçe

Ziyarette konuşan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın, “Malatya’da aktif bir sivil toplum kuruluşusunuz, meslek örgütüsünüz, günümüzde artık unutmaya yüz tutmuş bu geçim kaynağını tekrar ayakta tutmaya çalışıyorsunuz. İnsanları yerinde idare etme, yerinde mutlu etme, yerinde geçinebilme noktasında koyun ve keçi yetiştiriciliği gerçekten çok önem arz ediyor yoksa köylerin hızla boşaltıldığı herkesin şehre yığıldığı bir ortamda şehirde ister istemez geçim sıkıntısı başlıyor, mali suçlar başlıyor, ahlaki suçlar başlıyor. Köylüyü tekrar yerinde tutma ortak geçim imkanı temin edilebilme gayretiniz gerçekten takdire şayandır” dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ise şöyle konuştu:
“Hayvancılıkla alakalı son yıllarda önemli destekler olmuştur. Özellikle mevcut hükümetimiz zamanında hem bakanlığımıza hem hükümetimize yine ayrı, ayrı teşekkür ediyoruz.

İnşallah herkes de hayvancılar için kırsaldaki üretimin artabilmesi içinde ayrı, ayrı destek istiyoruz çünkü bu önemli bir hizmet doğal bir üretim bu üretimde orda ki insanları tutmak çok önemli bunun içinde yine yerel yöneticiler olsun ulusal yöneticiler olsun hayvancılara inşallah destekleri devam edecektir.”
AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güdere de şunları söyledi:

“Veteriner olmam nedeniyle İhsan Başkanım ile sık sık bir araya geliyoruz. Bu sivil toplum örgütü sayesinde Malatya hayvancılığını bir noktaya taşıdığına inanıyoruz. Kendilerine Malatya ya vermiş olduğu bu çalışmalardan dolayı üreticilerimiz adına partimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz.”
İhsan Akın, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın başkan Osman Güder, hayvancılık da en iyi anlayanlardan birisidir. Veteriner hekim olması münasebetiyle sahada da kendisi birebir yetiştiricileri görüyor. Yapılan işleri takip eden bir insan olarak önemli çalışmaların altına imza atan ve bizlere her platformda destek olan bir ağabeyimiz. Tabi ki biz bu ziyaretimizle alakalıda hem destek istemek adına hem Malatya’da ki hayvancılığı en azından küçükbaş hayvancılığı mera hayvancılığının sorunlarını ve taleplerimizi dile getirmek istiyoruz. İnşallah bu anlamda yerel yöneticilerinde siyasilerinde bizlere destek olarak bu kırsaldaki insanların gerçekten önemli bir hizmet sunuyorlar. Milli ekonomiye katkı sunuyorlar.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 480
Bu Ay : 3924
Toplam : 3924

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom