Umreye Gidecekelere Seminer Verildi

Malatya’dan umreye gidecekler için bilgilendirme semineri düzenledi.

Umreye Gidecekelere Seminer Verildi Malatya Eğitim

İl Müftülüğü’nce Turgut Özal Cami’inde 2013-2014 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Malatya’dan kutsal topraklara umre ibadetini yerine getirmek için gidecek normal 14 günlük 2. umre turuna kayıt yaptıran 179 kişiye yönelik seminer düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerde konuşan İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, umre ziyareti hakkında bilgiler verdi.
Gül, “Umre, bizler için büyük bir fırsat ve imkândır, iyi değerlendirilmelidir. Umreye gidecek vatandaşlarımız sağlık-sıhhatini koruyarak manevi atmosferi yaşamalı, kutsal topraklarda kaldıkları süre boyunca ibadetlerini tam bir ihlas ile yerine getirmeli, vakitlerini tövbe ve dua ile geçirmelidirler. Mekke ve Medine’de gönlümüzü Kur’an’a ve Peygamber Efendimiz’e açalım. Vatanımız ve İslâm ülkeleri için bolca dua edelim. İbadetleriniz şimdiden makbul olsun inşallah” dedi.

Seminer normal 14 günlük 2. umre turunda kafile başkanı olarak görevlendirilen İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kılınç’ın konuşmasının ardından Hac ve Umre İşleri Şube Müdürü Hulusi Kayaduman’ın kutsal yolculukta gerekli olacak idari ve teknik bilgiler vermesiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 55
Bu Ay : 2599
Toplam : 2599

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom