Şahin'den, İlim Yayma Cemiyetine Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Nitelikli, vasıflı gençlerimizin kültürüne, gelenek göreneklerine bağlı, büyüklerini sayan, küçüklerini seven her şeyiyle güzel bir insan olması noktasında yetiştirilmesine vesile olacak olan bu gibi kurumların çoğalmasını ümit ediyorum” dedi.

Şahin'den, İlim Yayma Cemiyetine Ziyaret Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Şahin, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın, İl Başkan Yardımcısı Nurettin Sert ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Altıntop ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret eden Milletvekili Mustafa Şahin, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan'dan cemiyetin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyarette konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, “İlim Yayma Cemiyeti Türkiye'miz için çok önemli kuruluşlarımızdan bir tanesi. Ayrıca Malatya’mızda da kurumsallaşması bizim için çok büyük bir avantaj ve kazanım. Öncelikli olarak kuruluş amaçlarından birisi nitelikli insanların yetişmesi için ellerinden gelen gayreti gösterip, zenginden alıp fakir fukaraya dağıtan ve bir elin verdiğini diğer elin görmediği bu kuruluşumuzun çalışmaları neticesinde Malatya’mız için de şu ana kadar çok güzel çalışmalar yapıldı. İlim Yayma Cemiyetinin mazi ile ati arasında köprüyü oluşturma açısından önemli görevler üstlendiğini görmekteyiz.

Bu gibi kurumlarımızın var olması gerçekten kültürel değerlerimize, nitelikli insanlarımızın yetişmesine, imkanları olmayıp da tahsil hayatını tamamlayamayan belki binlerce insanımıza çok ciddi çalışmalar sağlayan bir kuruluşumuz. Bu kuruluşlarımızın daha da yaygınlaşması için gençlerimize, öğrencilerimize destekleri sağlama noktasında işadamlarımızın karşılık beklemeden ellerini değil, bedenlerini taşın altına koyduklarını biliyoruz. Malatya’mız da şu ana kadar yapmış oldukları Avni Kığılı Öğrenci Yurdu’nun yapılması, ayrıca buradaki İmam Hatip lisemizin yapılmasında çok ciddi emekleri, katkıları oldu. 50 dönümlük arsa üzerinde inşallah bir kompleks olarak eğitim kurumunun yapılmasıyla ayrıca önümüzdeki dönem içerisinde Malatya'mıza çok ciddi bir kazanım sağlamış olacak.

Nitelikli, vasıflı gençlerimizin kültürüne, gelenek göreneklerine bağlı, büyüklerini sayan, küçüklerini seven her şeyiyle güzel bir insan olması noktasında yetiştirilmesine vesile olacak olan bu gibi kurumların çoğalmasını ümit ediyorum. Yurt yapımı konusunda ülkemizde bugüne kadar üniversite tahsili yapan öğrencilerimizin en büyük sıkıntılarından birisi de özellikle belki ortaöğretimde çok fazla sıkıntı olmasa bile üniversite öğrencilerimiz bir hayli sıkıntı yaşamakta. Her ikisini de kuşatacak yatırımlar yapılması sevindirici. Şehir merkezinde ilim yaymanın böyle bir çalışması var.Elbette ki öğrencilerimizin sadece yeme,içme barınma ihtiyaçlarını değil o insanlarımızın düşüncelerinin de daha net, daha şeffaf bir şekilde oluşması noktasında çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Bu konuda hem İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Özkan Bey'e ve ilgili arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizler de siyasetçi olarak üzerimize düşen bir şey varsa her zaman için bu gibi kurumlarımızın emrindeyiz. Onların varlığı bizim de güç kaynağımız” ifadelerini kullandı.

İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın vekilimize İlim Yayma Cemiyeti olarak teşekkür ediyoruz. Mustafa Şahin vekilimiz bizim Malatya şubesinin kurucularından biridir. Biz kendisine ziyareti için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1039
Bu Ay : 5929
Toplam : 5929

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom