Kurslarla Hayatları Kolaylaşıyor

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Engelliler Merkezi açtığı kurslar, düzenlediği sosyal ve kültürel çalışmalar ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kurslarla Hayatları Kolaylaşıyor Malatya Eğitim

Ortaya koyduğu projelerle engellilerin devletin farklı kurumlarında istihdam edilmesine katkı sağlayan Merkez, 2014 yılında da açtığı EKPSS ( Engelli Kamu Personeli Sınavı) kursu ile ihtiyacı olan her engelliye ulaşmaya çalışıyor. 2012 yılında Türkiye’de ilk defa Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi vasıtasıyla açılan bu kurs diğer illere de referans teşkil ediyor.

Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulunda başlatılan kursta 180 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Engelliler Merkezi Müdürü Seyyit Soner Yılmaz, öğrencilerini 27 Nisan’da yapılacak olan bu sınava hazırlamak için eğitmen ve kaynak bazında bütün hazırlıklarını tamamladıklarını, başarıya ulaşmak için önlerinde hiçbir engelin kalmadığını belirtti.

Tek gayelerinin Malatya’da yaşayan engellilerin hayatlarını rahat bir şekilde sürdürmelerine olanak sağlamak olduğunu belirten Yılmaz, bu hedeflerine ulaşma konusunda kendilerine destek olan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Konsey Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kursa katılan öğrenciler ise, Malatya’da engelliler adına bir farkındalık oluştuğunu, bu farkındalığın oluşmasına Engelliler Merkezinin çok büyük katkıları olduğunu belirterek, eğitimle beraber önlerindeki engelleri daha rahat aşabileceklerine inandıklarını söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 971
Bu Ay : 2553
Toplam : 2553

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom