CHP Sorularına Cevap İstiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, halkın sorunlarını gündeme getirip, çözüm aradıklarını kaydederek, “Birileri rahatsız olsa da biz halkın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

CHP Sorularına Cevap İstiyor Malatya Siyaset

Malatya’nın genel durumuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı yaptıklarını anımsatan Kiraz, “Malatya’nın eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye, ulaşımdan sosyal yaşamına tüm alanlarda içinde bulunduğu gerçeği kamuoyuyla paylaştık. Ancak AK Parti Malatya İl Başkanı, halkın gerçek gündemiyle yüzleşmek yerine, konuyu saptırmaya, muhalefet partilerine saldırmaya çalışmıştır. Yaptığı basın açıklamasında sıraladığımız sorunlara hiçbir cevap verememiş, muhalefet hazımsızlığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Ülkenin genel durumuyla ilgili Genel Başkanından kopya çekerek, Türkiye’nin IMF’ye borcunun bittiğini, borç alan değil borç veren ülke konumuna geldiğimizi söylemektedir. Sayın Başkana soruyoruz, IMF’ye borç bitti diye övünüyorsun. Peki, AK Parti İktidarının 10 yıllık döneminde 134 milyar dolar iç, 207 Milyar dolarlık dış borcumuzu, 38 milyar dolarlık özelleştirmeleri neden söylemiyorsunuz? İktidara geldiğinizde 10 milyon olan icra dairelerindeki dosya sayısının 21 milyona çıktığını neden söylemiyorsunuz? İktidara geldiğinizde vatandaşların bankalara borcu 6,6 milyar lirayken, 2013’de 322 milyara çıktığını neden söylemiyorsunuz” diye konuştu.

Kiraz, Malatya özelinde kayısı üreticisinin büyük sıkıntı çektiğini savunarak, şunları söyledi:
“Kayısı başkenti olan Malatya’da kayısı üreticisi özellikle son 2 yıldır kan ağlamaktadır. Don, dolu kayısının para etmemesi çerçevesinde hangi destekleri verdiniz? Bugüne kadar halinden memnun 1 tek kayısı üreticisi ile karşılaştınız mı? Bu mu sizin çiftçiyle barışık haliniz? Meraları yandaşlarınıza kiraya verip, hayvan üreticilerini perişanlığa mahkum etmediniz mi? Bu mu sizin köylüyle barışık haliniz? Barajları yapıp, sulama kanallarını unutmadınız mı? Suları buharlaştırıp, arazileri çorak bırakmadınız mı? Akarsuları HES’lere peşkeş çekmediniz mi? Bu mu sizin su medeniyettir anlayışınız? Şehrin 2 yakasında hizmet eden hastaneleri birleştirip, şehrin bir yakasını hasta etmediniz mi? 760 bin nüfuslu Malatya’da tek bir devlet hastanesi bırakmadınız mı?

Bu mu sizin sağlık devriminiz? Büyükşehir olurken çevre yolu olmayan tek il Malatya değil mi? Övündüğünüz duble yolu Malatya’ya uğratmayan siz değil misiniz? Doğu-Batı arasında en önemli konumda olan Malatya’ya hızlı treni 2023’de müjdeleyen siz değil misiniz? Yol medeniyettir diyorsunuz, o medeniyet neden Malatya’ya uğramıyor? İktidara geldiğinizde 10 bin 200 olan işsiz sayısının 27 bine ulaştığını neden söylemiyorsunuz? Gelişip büyüyen bir kentte işsiz sayısının bu kadar artması normal mi? Malatya’nın trafik gibi bir sorunu yokken, trafiği çileye dönüştüren siz değil misiniz? Geciken hizmetlerle halkı canından bezdiren, defalarca yapılıp sökülen kaldırımlarla halkın parasını çöpe atan, sıkışmış, vizyonsuz bir kent yaratan siz değil misiniz?

İşimiz millet deyip, millete sırtını dönen, sorunları görmezden gelen siz değil misiniz? Sorunları görmezden gelenler, bu sorunlara çözüm bulabilir mi? Tüm bu sorulara samimi bir cevap verirseniz, kimin kör ve sağır olduğunu daha iyi göreceğiz. Birileri rahatsız olsa da, biz halkın sorunlarını sıkıntılarını gündeme getirmeye ve çözümler aramaya devam edeceğiz.”

Kiraz, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom