Gelin-Kaynana İlişkileri Anlatıldı

Bağımlı bir ilişkiye sahip erkek çocuk evlendiği zaman anne, yani kaynana gelinini kendine rakip olarak görebilir ve onu saf dışı bırakmak için olumsuz davranışlar sergileyebilir.

Gelin-Kaynana İlişkileri Anlatıldı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından başlatılan “Her Ev Bir Okul,Her Anne Bir Öğretmen” projesi kapsamında bu ay “Evlilikte Gelin Kaynana İlişkileri” konusu ele alındı.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Kadın Meclisi üyeleri ve sunumlarını yapmak üzere Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nde görevli Aile Eğitim Uzmanı Ersin Temel ve PDR Uzmanı Ebubekir Kayhan katıldılar.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut, kadın meclisi olarak aile merkezli çalışmalar yaptıklarını belirterek, bu çalışmalara aralıksız devam edeceklerini söyledi.

 PDR Uzmanı Ebubekir Kayhan, gelin kaynana ilişkilerin çoğu zaman ufak gerginliklerle sınırlı iken bazı durumlarda eşlerin boşanmasıyla sonuçlanacak ciddi problemlerinde kaynağı olabileceğini anlattı. Gelin ve kaynananın birlikte oturmadığı durumlarda da problemlerin yaşanabildiğini söyleyen Kayhan, problemlerin odak noktasının evin idaresi, karşılıklı iletişim problemleri ve gelinlerin yeni ev yaşantısına uyum problemlerinden kaynaklandığını belirtti.

Gelin ve kaynana ilişkilerinde gelinlerin kaynanaları konusunda önyargılı olmaları, kaynanaların gelinlerine karşı olumsuz tutumları, kaynanaların oğullarını paylaşmak istememelerinden kaynaklı gelin-kaynana ilişkisinin zedelendiğini söyleyen Kayhan, “Bağımlı bir ilişkiye sahip erkek çocuk evlendiği zaman anne, yani kaynana gelinini kendine rakip olarak görebilir ve onu saf dışı bırakmak için olumsuz davranışlar sergileyebilir” dedi.

Gelin ve kaynanalara konu ile ilgili önerilerde bulunan Kayhan, karşılıklı ilişkilerde saygıyı asla elden bırakmamalarını, empati kurmalarını, iki tarafında düşünerek adım atmalarını aynı zamanda doğal ve içten olmaları gerektiğini ifade etti.

Programı slaytlar eşliğinde ve kısa hikayelerle anlatan Kayhan’a kadın meclisi üyeleri de kendi yaşantılarından örnekler vererek, konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 61
Bu Ay : 16197
Toplam : 16197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom