Maski Kurulacak

Büyükşehirle birlikte köylerimizdeki altyapı sıkıntılarını, içmesuyu, yol sorunlarını artık Büyükşehir Belediyesi çözecek.

Maski Kurulacak Malatya İlçe

AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çakır köyleri gezdi

DAHA KALICI HİZMETLER GETİRECEĞİZ

AK PARTİ İl Başkanı Bülent Tüfenkci ile Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Başkan Yardımcısı Nevzat Diri, İdris Boztaş ve  beraberlerinde parti yöneticileriyle birlikte köy ziyaretlerine devam ediyor.

Kapıkaya Köyü’ne giden AK Parti heyeti, burada Köy Muhtarı Mustafa Özel ve vatandaşlarca karşılandı. Muhtar Özel, yaptığı konuşmada, “Hepiniz hoş geldiniz. Köyümüzün altyapı ile ilgili bazı sorunları var, bunları zaten biliyorsunuz. Büyükşehir olunca bu konulara el atmanızı bekliyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde köylerin ilk defa belediyeler için oy kullanacağını belirterek, “AK Parti’nin en önemli projelerinden birisi de Büyükşehir Yasasının Malatya’da uygulanmasıdır. Elbette önümüzde bir yerel seçim var ama bu seçim ondan da öte anlamlar ifade ediyor. Özellikle 17 Aralık ve 25 Aralık tarihlerinde Yargı üzerinden AK Parti’yi bitirme ve Türkiye’de siyaseti dizayn etme operasyonu, Allah’ın sizlerin ve Başbakanımızın dik duruşuyla ötelendi ama esas cevabı 30 Mart’ta sandıklarda vereceğinize eminim. Onun için bu seçimleri sadece Ahmet’i, Mehmet’i, Bülent’i belediye başkanı seçme olarak görmeyin. Başbakanımızın gerçekten bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerin; özellikle ülkenin bölgede ve dünyadaki duruşunu destekleme açısından sizlerin adeta her bir vatandaşımızın oylarıyla sandıkları patlatması gerekir. Her bir vatandaşımızın iradesine sahip çıkması gerekir. Milletimizin kafasını karıştırmak, oyunlara getirmek için bir çok yerde bir çok hesaplar yapılmakta. Ama biz biliyoruz ki bu hesapları ancak Cenab-ı Allah ve sizler bozarsınız” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİRLE HİZMETLER DAHA ÇOK GELECEK

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bugüne kadar şehir merkezinde 83 mahalleye hizmet götürdüklerini kaydederek şöyle konuştu:

“Malatya, bundan sonraki süreçte yeni bir idari yapılanmayla seçimlerle birlikte büyükşehir statüsünü kazanmış oldu.  Bizler de şimdiden ziyaretlerimizi yapıyoruz. Aslında iki aydır ilçelerimizin, beldelerimizin tamamını ikişer defa gezdik. Buralardaki eksiklikleri tespit ettik. Hem kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimizle bu ziyaretlerimizi yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Hem vatandaşlarımızla sohbet etme fırsatı bulurken hem de sorunları dinliyoruz.”

Başkan Çakır, Büyükşehir Yasasıyla daha çok hizmetin gelmesinin hedeflendiğini vurgulayarak, “Bizler de  bu yasa doğrultusunda Malatya’ya daha çok hizmeti nasıl getirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz şimdiden. Dolayısıyla köylerimize kadar bütün bölgelerimizin sorunlarını aciliyetine binaen öncelik sırasına göre çözecek ve yoğun bir hizmet üreteceğiz” dedi.

AK Parti heyeti daha sonra sırasıyla Çolaklı, Yeniköy ve Yenice köylerine geçerek evlere konuk oldu.

Çolaklı Köyü’nde, AK Parti Köy Temsilcisi Ramazan Yılmaz, “Başkanlarımız, sorunlarımızı dinlemek için buraya kadar zahmet edip geldiler. Dolayısıyla kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Tüfenkci, AK Parti olarak hizmet partisi olduklarını belirterek, “Hizmetlerimizle öne çıkıyoruz; başkaları gibi dedikodularla, iftiralarla, çamur atmalarla milletimizin önüne çıkmıyoruz. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Büyükşehirle beraber hayatımızda neler değişecek, bizler büyükşehirin gücüyle merkezi hükümetimizin gücüyle, ilçelerimizde büyükşehirle uyum içerisinde çalışan belediye başkanlarımızla yerelde neler yapacağız onları anlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır, Büyükşehirle birlikte güçlü bir yapı oluştuğunun altını çizdiği konuşmasında şunlara yer verdi:

“Bugüne kadar Özel İdare güzel hizmetler yaptı ama artık Büyükşehir Kanunuyla bu hizmetler daha çok gelecek. İnşallah bizler de imkanlarımız elverdiği müddetçe bugüne kadar Özel İdare’nin getirdiği hizmetlerin çok daha ötesinde daha kalıcı hizmetleri inşallah getireceğiz. Bu seçim, inşallah Malatyamız için hayırlı olur. Seçim önemli. Malatya’da yine güçlü çıkmamız lazım. Bir tek hedefimiz var, şehrimize, insanımıza hizmet edebilmek. Bu da vatandaşımızı dinlemek, istişare etmekle olur. Şehirdeki çalışmalarımızı, hizmet ağını; Büyükşehirle birlikte göreve geldiğimiz gün hemen ilçelerimize, beldelerimize, köylerimize kadar genişleteceğiz”

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK

Yeniköy’de Köy Muhtarı Hacı Bayram Baysal ve vatandaşlarca karşılanan AK Parti heyeti, sorunları dinleyip sohbet etti. Başkan Çakır, burada yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Büyükşehirle birlikte köylerimizdeki altyapı sıkıntılarını; içmesuyu, yol sorunlarını artık Büyükşehir Belediyesi çözecek. Bu vesileyle de ziyaretlerimizde buradaki eksikliklerin neler olduğunu başta muhtarım olmak üzere sizlerden dinlemiş oluyoruz. Dolayısıyla bütün il sınırları Büyükşehir’in sorumluluğuna girdiğinden kırsaldaki sorunlar da artık gündemimizde bulunuyor. Büyükşehirle birlikte bu sorunları çok daha hızlı bir şekilde çözeceğiz. Güçlü bir Büyükşehir yapısı ortaya çıkıyor. Hem altyapı anlamında güçlü bir idare oluşturuluyor. MASKİ adı altında bir genel müdürlükle altyapı hizmetleri gelecek. Diğer işlerimizi yatırımcı daire başkanlıklarımız yapacak. Yol hizmetlerini; çevre, meydan düzenleme çalışmalarını ilgili daire başkanlığımız yürütecek. Bu ziyaretlerimizle birlikte sahada tespit ettiğimiz ihtiyaca göre; coğrafi zorluğa göre belediyedeki altyapıları, yapılanmayı buna göre oluşturmanın hazırlıklarını yapıyoruz. Büyükşehire şimdiden hazırlanıyoruz. İnşallah bundan sonra Malatya’nın bütünüyle gelişmesi, kalkınması daha hızlı olacak.”

Evlere konuk olarak vatandaşlarla sohbet eden AK Parti heyeti, görüş alışverişinde bulundu. Vatandaşlar, ziyaretlerden duydukları memnuniyeti belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 138
Bu Ay : 138
Toplam : 138

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom