MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu Toplantısı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi tarafından Hizmet Sektör Kurulu Toplantısını yaptı.

MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu Toplantısı Malatya Haber

MÜSİAD Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, ‘Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ görüşüldü.
Toplantı öncesi açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, sektörde yaşanılan problemleri görüşüp, bu problemlere çözüm öneri aradıklarını söyledi.

Balin, sektörde yaşanan sıkıntıları çözme adına Hizmet Sektörleri Toplantılarını çok önemsediklerini dile getirerek, “Bölgemizde ve ilimizde hizmet sektörü ile alakalı olan kurumları davet ettik. Toplantımızda, kurumlar kendileriyle ilgili sunum yapacaklar. Ardından üyelerimiz sektörle ilgili soruları kurumlarımızın temsilcilerine soracaklar. Böylece yaşanan problem ve sıkıntılara çözüm önerileri arayacağız” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Malatya Şube Başkan Yardımcısı ve Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı Hüseyin Apak ise, Sektör Kurulları Toplantıları’nın faydalı geçtiğini belirterek, toplantıların bundan sonrada devam edeceğini kaydetti.

Hizmet Sektör Kurulu Toplantısı’nda; Malatya Defterdarı Murat Yiğiter, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Türk Telekom İl Müdürü Ebubekir Ünver, Doğa ve Milli Parklar 15. Malatya Bölge Müdürü Ayhan Deligöz ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan kurumlarıyla ilgili detaylı bilgiler verdi.

Malatya Defterdarı Murat Yiğiter, Defterdarlığın, Maliye Bakanlığı’nın ildeki en üst temsilcisi olarak kabul gördüğünü ifade etti.

Defterdarlık hizmetlerine de değinen Yiğiter, “Son yıllarda bazı büyükşehirlerimizde yeni bir oluşumla Vergi Dairesi Başkanlıkları ihtisasa edilerek, Defterdarlıkların görev alanları sınırlandırılmıştır. İlçelerdeki Mal Müdürlükleri de, Defterdarlığımıza bağlı olarak hizmet vermektedir” dedi.

Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Esenlik Şirketi’nin 22’nci yılını yaşadığını ifade ederek, “Esenlik, sermayesinin yüzde 95’i belediyenin, yüzde 5’i İl Özel İdaresi’nin olan yüzde 100 kamu şirketidir. Özellikle Turgut Özal döneminde belediyelerin şirket kurduğu dönemlerde Malatya Belediyemizin kurmuş olduğu 4 şirketten birisidir” diye konuştu.

Doğa ve Milli Parklar 15. Malatya Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, Bölge Müdürlüğü’nün Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı olduğunu kaydederek, “Bölge Müdürlüğümüze 14 şehir bağlı. Türkiye’de 7 coğrafik bölge var ve 5 coğrafi bölgeden bize bağlı şehir var. Asli görevimiz av ve yaban hayatının düzenlenmesidir” şeklinde konuştu.
Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, Turgut Özal Tıp Merkezi’nin 130 bin metre kare kapalı alana sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Şuan itibariyle bin 200 yatak kapasitesine sahibiz. Hastanemizin en önemli özelliği 3’ncü basamak dediğimiz ileri yaşam desteği gereken hastalara hizmet vermesidir. Bu anlamda hastanemiz yoğun bakımlarıyla ön plana çıkmaktadır.”

Türk Telekom İl Müdürü Ebubekir Ünver, Türk Telekom’un yüzde 55’i özel şirket, yüzde 15’i borsaya açık ve yüzde 30’u da hazineye ait olarak görevini yürüttüğünü belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 602
Bu Ay : 4159
Toplam : 4159

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom