10 Ocak'ta Etkinlikler Düzenlenecek

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, 10 Ocak gününü Çalışan Gazetecilerin Bayramı nedeniyle etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi.

10 Ocak'ta Etkinlikler Düzenlenecek Malatya Haber

Gazeteciler Cemiyeti’nde, cemiyet yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle görüşlerini dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, “Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak 1961 yılında yürürlüğe giren ve gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği 10 Ocak gününü Çalışan Gazetecilerin Bayramı olarak kutluyoruz.

10 Ocak 1961 Tarihinde gazetecilerin çalışma koşullarını ve sosyal haklarını düzenleyen 212 sayılı basın yasanın yürürlüğe girdiği tarih tüm Gazeteciler tarafından ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ ya da ‘Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Bu yasayla gazetecilere yıpranma ve sosyal haklar getirilmiştir. Siyasal iktidarlar tarafından zaman zaman yürürlükten de kaldırılsa da Gazeteciler Günü ve Bayramı tüm basın çalışanları tarafından benimsenmiş ve toplum tarafından da kabullenilmiştir. Gazetecilerin sorunları olsa da sorumlulukları ağır bastığından, asgari ücretle de çalışsa çok önemli bir kamu görevi yaptığı unutulmamalıdır. Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği 10 Ocak’ı bir bayram olarak kutlarken, sorunlarımızı da gündeme getirerek yöneticilerin ve siyaset kurumunun konuya eğilmesini sağlamak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Geçtiğimiz yıl, Malatya Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız, siyasi partiler ile kurum ve kuruluşlarımızın verdiği desteklerle Türkiye’ye örnek olacak şekilde çalışan gazetecilerin hatırlandığı ve değer verildiği birçok etkinliği birlikte gerçekleştirdik. Bu yılda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramında Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak yine kurumlarımızın, Valilik ve Belediyemizin destekleriyle bazı etkinliklerde bulunacağız” diyen Karaduman, açıklamasını şöyle tamamladı:

“9 Ocak 2014 Perşembe öğlen saatlerine Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Kışla Caddesi’ndeki Mangal Vadisi’nde saat 12.30’da tüm basın mensuplarına bir öğlen yemeği verecektir. 10 Ocak 2014 Cuma Günü saat 19.00’da ise Özel Turgut Özal İlkokulu Salonu’nda gazetecilerin katılacağı bir müzikli bir gece yapılacaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 194
Bu Ay : 7340
Toplam : 7340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom