AKP Heyetinden STK'lara Ziyaret

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “İstişare ve ortak akıla önem veriyoruz” dedi.

AKP Heyetinden STK'lara Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanlığı’nın organizasyonu ile AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve İl Başkan Yardımcısı Nevzat Diri, sivil toplum kuruluşlarını (STK) ziyaret etti.

STK gezileri kapsamında Başkan Çakır ile İl Başkanı Tüfenkçi, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Teşkilatını, Anadolu Selçuklu Medeniyet Derneği ile Niyazi Mısri Kültür Vakfı’nı ziyaret etti.

İlk olarak Milli Türk Talebe Birliği Malatya Teşkilatı’nı ziyaret eden heyet, burada Şube Başkanı Mücahit Balin ve teşkilat yöneticileriyle bir araya geldi.

Milli Türk Talebe Birliğinin çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Şube Başkanı Mücahit Balin, “Birliğimiz Türk gençliğinin yetişmesinde önemli rol oynuyor. Son günlerde Türkiye üzerinden İslam Coğrafyasını da içine alarak oynanan oyunun asıl etki alanı İslam gençliğidir.

Irak, Suriye, Mısır ve son olarak da Türkiye’yi bozmaya çalışıyorlar. Malatyalı gençler oynanan oyunun farkındadır. Olaylara sağduyulu yaklaşarak şuurlu gelecek planlaması yapıyorlar. Ülkemizi yaşanabilir bir hale getirenler başımızın tacıdırlar. Değerli Belediye Başkanımızda Malatya’ya önemli projeler kazandırdı. Büyükşehir sürecinde daha güzel hizmetler yapacağını umut ediyoruz” dedi.

Anadolu Selçuklu Medeniyet Derneği’nde kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan heyete; Dernek Başkanı Ayetullah Geçen tarafından Kuran-ı Kerim ile Türk Bayrağı hediye edildi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın 5 yılda iyi işlere imza attığını belirten Dernek Başkanı Ayetullah Geçen, ziyaretten onur duyduklarını ifade etti.

Son günlerde ülke gündemini meşgul eden hadiselere değinen Geçen, “Vatanını, milletini seven herkes Başbakanımıza sahip çıkmalı. Başbakanımızı asla yedirmeyeceğiz. Başbakanımızın bu dik duruşu bütün insanlığın örnek alacağı bir duruştur. Milletimizin en iyi cevabı vereceğinden şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

Son olarak Niyazi Mısri Kültür Vakfı’nı ziyaret eden heyet, Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet Baysar ve vakıf yöneticileriyle görüştü.

Yeni dönemin hayırlar getirmesini temenni eden Vakıf Başkanı Baysar, vakfın amacının memlekete hayırlı insanlar yetiştirmek olduğunu söyledi.

Vakfın yaklaşık 50 yıldır hizmet verdiğini belirten Baysar, “Vakıf olarak öğrencilerimize destek oluyoruz. Haftada 2 bin öğrenciye ulaşıyoruz. Manevi hizmetlerle meşgulüz. Hükümetimizin çalışmaları bizi mutlu ediyor. Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ilk döneminde güzel çalışmalar yaptılar ve iyi tecrübeler kazandılar. Büyükşehir süreciyle birlikte daha güzel hizmetler yapacağınıza inanıyor. Malatya’mızın yararına olacak her türlü projeye maddi manevi katkı sağlamaya hazır olduğumuzu da belirtmek istiyorum” dedi.

Ziyaretler sırasında milli, manevi değerlere sahip çıkan sivil toplum kuruluşlarının her zaman takdir edilmesi gerektiğini belirten AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ülkesine seven ve ülkesinin sorunlarına sahip çıkan gençliğe her zaman ihtiyaçlarının olacağını söyledi.

Malatya Belediyesi’nin, Malatya gençliğine yönelik önemli yatırımlar yaptığını vurgulayan Tüfenkçi, “Sanat merkezimiz kurulduğundan beri Malatya gençliğine hizmet ediyor. Yeni yapılan sanat sokağı ve galerimizle bu hizmetler daha geniş kitlelere yayılacak. Yine belediyemizin yaptığı yaşam ve spor merkezi sağlıklı bir gençliğin yetişmesine katkı sunacak.

Büyükşehir süreciyle birlikte bu tip benzeri projeler daha da aratacak. 30 Mart seçimleri ülkemiz için farklı anlamlar taşıyor. Türkiye ne zaman ayağa kalkıp yürümeye başlasa birileri rahatsız oluyor. AK Parti’nin kuruluş amacı 3Y ile mücadele. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasakçı zihniyetle mücadele” dedi.

Her fikre ve düşünceye önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise ziyaretler sırasında yaptığı konuşmalarda, Malatya’ya kalıcı ve güzel hizmetler yapmak için istişareye ve ortak akla önem verdiklerini söyledi.
Büyükşehrin avantajlarıyla Malatya’ya önemli ve büyük projeler kazandıracaklarını vurgulayan Başkan Çakır, “Yasal düzenlemelerle belediyemizin önünde bulunan bütün engeller ortadan kalktı. Sürecin zorluğunu biliyoruz. Artık önümüzde imar sorunu olmayacak. Kaynaklar tek elden, projeler tek elden ortak akılla yapılacak.

Malatya’nın bütün ilçe, belde ve köylerini gezdik, gezmeye devam ediyoruz. Malatya’nın sağlıklı gelişip büyümesi için yol haritamızı çiziyoruz. Amacımız yerel kalkınma hamlesiyle birlikte insanlığa hizmet etmektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 5
Bu Ay : 6802
Toplam : 6802

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom