Kayısı Para Etmiyor, Tedbirde Alınmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kayısı üreticilerinin sorunlarını birçok kez dile getirmelerine rağmen, hala sorunların çözülmediğini belirtip, “Kayısı para etmiyor, tedbir de alınmıyor” dedi.

Kayısı Para Etmiyor, Tedbirde Alınmıyor Malatya Ekonomi

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Ağbaba, kayısı üreticilerinin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Kocaözü Beldesi’ndeki kayısı üreticilerinin sorunlarını TBMM Genel Kurulu’nda dile getiren Ağbaba, Malatyalı üreticilerin açlıkla karşı karşıya olduğunu iddia etti.

Ağbaba, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta sonu Malatya'daydım. Malatya'da Hekimhan ilçesi Kocaözü beldesini ziyaret ettim. Kocaözü beldesi bütün Malatya'yı yansıtan bir yer. Orada da kayısı ekip, kayısıyı hasat edip hâlâ para alamayan, ürünlerini satamayan çiftçiler çoğunlukta.

Maalesef Malatyalılar kayısının para etmemesi nedeniyle açlıkla karşı karşıya. Bir yıldan beri biz söyledik ama AK Parti milletvekilleri, AK Parti hükümeti duymadı. Malatyalı ekiyor, biçiyor, herkesten fazla çalışıyor ama ekmiş olduğu ürün para etmiyor. Maalesef tedbir de alınmıyor, biz söylediğimizle kalıyoruz. Bu duyguları, düşünceleri Kocaözülüler iletmemi istediler, ben de Meclise iletiyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 493
Bu Ay : 7290
Toplam : 7290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom